×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Toaleta dla gości – wnętrze w stylu klasycznym

Toaleta dla gości – wnętrze w stylu klasycznym

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
25 lis 2014 08:16

Ta piękna toaleta zachwyca wszechobecnym złotem. Szlachetny kolor jest nawiązaniem do pozostałych wnętrz domu. W kontraście z odważną czernią tworzy oryginalny duet.

Na co dzień z wnętrza korzystają domownicy, jednak bywa też toaletą gościnną. Już na pierwszy rzut oka widać, że aranżacja jest bardzo oryginalna.

Klasyczny styl

Taki właśnie był zamysł arch. Magdaleny Mirek-Roszkowskiej – by było inaczej, niż w tradycyjnych wnętrzach. Dlatego pojawiła się w nim odważna, czarna ceramika czy oryginalna umywalka. Królujące tu złoto nawiązuje do pozostałych pomieszczeń domu urządzonego w eleganckim, klasycznym stylu. Zaskakiwać może nietypowy model umywalki nablatowej - jej ciekawa forma została wykonana na zamówienie, według projektu architekt. Szklaną misę ozdobiono delikatnymi płatkami złota. Gospodarze zapragnęli, by wnętrze toalety, z której czasem korzystają też goście, zachwycało niebanalnością. Dlatego w aranżacji rządzi dość nietypowy duet czerni i złota. Dzięki sporej tafli lustra i połyskliwym powierzchniom, wnętrze nie wygląda jednak ciężko. Na lustrzanej tafli wygrawerowano też ozdobną ramę z motywem dekoracyjnym przerysowanym z położonych na ścianach płytek.

Sedes i pisuar

Mimo że jest to bardzo mała przestrzeń, architekt zdecydowała się na modną czerń, gdyż, jak mówi, ten odważny kolor również odbija światło i wcale nie musi być mroczny. Lekkości dodają toalecie dodatki, na przykład ozdobny kinkiet z połyskliwych kryształków zamontowany przy lustrze. Podwieszany sufit również doświetlono – dzięki temu można odnieść wrażenie, że jego konstrukcja unosi się w powietrzu. Ciekawym zabiegiem było również obłożenie zarówno sufitu, jak i fragmentów ścian połyskliwą, złotą tapetą. Jej oryginalna faktura wygląda, jakby powierzchnie toalety udekorowano specjalnym tynkiem. Kontrastująca z nią czarna szafka została wykonana na zamówienie. Co ciekawe, blat, na którym zamontowano umywalkę, wykonano z czarnego MDF-u, by nie tworzyć kolorystycznej różnicy pomiędzy nim, a szafką. Sedes i pisuar w czarnym kolorze architekt wyszukała w ofercie włoskiej marki Catalano. Dobór ceramiki do kolorystyki ścian zdecydowanie nie był łatwy, zakończył się jednak sukcesem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także