PARTNER PORTALU
Topowe trendy minionego roku: to było modne w 2017

Topowe trendy minionego roku: to było modne w 2017

Autor: Anna Sołomiewicz
04 sty 2018 08:57

W roku 2017 przestrzeniami łazienek rządziło kilka znaczących trendów wnętrzarskich i lifestylowych. Podsumowujemy niektóre z nich.

Dużo się działo w ubiegłym roku w aranżacji wnętrz, także tych łazienkowych. Niektóre z panujących trendów były kontynuacją tego, co zdążyliśmy poznać już wcześniej, inne - całkowitą i zaskakującą nowinką. Zanim na dobre rozpoczniemy rok 2018, postanowiliśmy się przyjrzeć temu, co było modne w 2017 roku. 

Greenery 

Bez wątpienia, od momentu kiedy Pantone ogłosił kolorem roku 2017 intensywną, soczystą zieleń Greenery, barwa ta szturmem wdarła się do łazienek. Zielone mogło być wszystko - od uchwytów baterii łazienkowej, po dekory na płytkach ceramicznych. energetyzująca zieleń królowała w roku 2017, zwłaszcza w jego pierwszej połowie. 

Trend botaniczny 

Popularność zieleni zaowocowała również rozpowszechnieniem się mody na trend botaniczny. W aranżacjach łazienkowych zaczęły pojawiać się doniczkowe kwiaty, na popularności zyskały akcesoria imitujące rośliny, obrazki z motywami zielonych liści i od-zwierzęce motywy. Było bardzo zielono, chociaż nie zawsze zieleń ta była jaskrawa. W drugiej połowie roku zaczęto sięgać po ciemniejsze odcienie koloru zielonego: zieleń butelkową, szmaragdową.

Wszechobecne hygge

Kochamy styl skandynawski i wszystko co się wiąże ze Skandynawią - taki wniosek nasuwa się samoistnie. Kiedy wszechobecna biel zaczęła być wypierana przez ciemniejsze kolory, wydawało się, że moda na skandynawski styl nieco osłabła. Wtedy do wnętrz Polaków wkroczyło skandynawskie hygge. Idea czerpiąca z koncepcji slow-living, hołdująca czerpaniu z życia drobnych przyjemności opanowała rok 2017 właściwie od wiosny. Wpisała się również idealnie w koncepcję łazienki, która nie jest przestrzenią wyłącznie sanitarną, ale oazą domowego relaksu. Wypoczynkowi w łazience sprzyjają stonowane relaksujące kolory, wolno stojąca wanna, baterie o organicznych kształtach, a także wspomniane już wcześniej rośliny.

Metale szlachetne

Rok 2017 przyniósł zmiany w wykończeniach baterii łazienkowych. Obok królującego niepodzielnie od lat chromu coraz liczniej pojawiały się wykończenia takie jak: złoto, platyna, stal szczotkowana czy także chrom w matowej, szczotkowanej wersji. Coraz śmielej zaczęto również sięgać po połączenia chromu z innymi kolorami, np. zyskującą na popularności czernią. 

Powrót kamienia i wielki format

Kto uważnie śledził wnętrzarskie targi z pewnością zauważył, że wśród płytek ceramicznych wiele nowinek to imitacje kamieni, w tym zwłaszcza marmuru. Moda na naturę, która w poprzednich latach przejawiała się w przypadku płytek ceramicznych głównie w kolekcjach drewnopodobnych, tym razem zaowocowała dużą ilością propozycji imitujących kamień. Te mogą udawać naturalny materiał z coraz większym powodzeniem również dzięki rosnącemu trendowi na wielkoformatowe slaby, czyli płytki, których rozmiary osiągają nawet 120x240 cm. 

 

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także