PARTNER PORTALU
Trendy 2018: jakie kolory będą modne w tym roku?

Trendy 2018: jakie kolory będą modne w tym roku?

Autor: Anna Sołomiewicz
04 sty 2018 14:18

Rok 2017 upłynął pod znakiem zieleni w różnych odcieniach. A jakie kolory będą modne w bieżącym roku?

Istnieją kolory ponadczasowe, uniwersalne, takie, które nigdy nie wychodzą z mody. Mowa oczywiście o bieli, szarościach czy beżach. Takie też królują w większości polskich łazienek. Często lubimy jednak odświeżyć nieco życiową przestrzeń, dodać jej przysłowiowego pazura, sprawić, aby była bardziej "na czasie". Wtedy możemy sięgnąć po któryś z kolorów będących obecnie na topie. W łazience zrobimy to szybko wymieniając np. akcesoria łazienkowe lub uchwyty do mebli (wersja bardziej radykalna - sięgając po nowe meble, ceramikę sanitarną lub płytki). Jednak po jaki kolor sięgnąć w roku 2018? Które barwy będą na topie?

Ultraviolet

Jeszcze w pierwszej połowie grudnia Pantone kolorem roku 2018 okrzyknął Ultraviolet - mocny odcień fioletu. Ponieważ zarówno kreatorzy mody, jak i producenci wyposażenia wnętrz śledzą przewidywania instytutu, z pewnością możemy się spodziewać rozmaitych aranżacji i produktów zainspirowanych tym kolorem. Być może nie zawsze będzie on identyczny, jednak z pewnością fiolet będzie królować w roku 2018. 

Millennial pink

Ten kolor jest na czasie od dobrych kilku sezonów i wydaje się nie przemijać. Niektórzy uważali wręcz, że to właśnie Millennial Pink, a nie zieleń Greenery, był prawdziwym kolorem roku 2017. Róż i jego różne odcienie może okazać się także świetną alternatywą dla tych, którzy chcieliby nawiązać do modnego fioletu, ale jednak trochę boją się tak zdecydowanej barwy. 

Ciemna zieleń

Szmaragdowy i butelkowy odcień zieleni stały się bardzo popularne pod koniec roku 2017. Na fali trendu botanicznego i zainteresowania zielenią jako taką za sprawą mody na Greenery, odcienie te szturmem zdobywały wnętrza. Przewidujemy, że wciąż będą na topie. 

Czerwień i bordo

Trzy lata temu kolorem roku była Marsala, kojarząca się z włoskim czerwonym winem, trochę czerwona, trochę brązowa... Kolor ten, oraz jemu pokrewne odcienie bordo i czerwieni mogą okazać się ponownie hitem naszych wnętrz i to właśnie za sprawą mody na fiolet, któremu niedaleko do purpury, a tej z kolei już coraz bliżej do koloru bordowego. Bardzo możliwe, że - podobnie jak Greenery zapoczątkował modę na inne odcienie zieleni - tak samo fiolet przypomni nam o innych pokrewnych kolorach. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także