PARTNER PORTALU
Trendy łazienkowe: to będzie modne w 2018 roku

Trendy łazienkowe: to będzie modne w 2018 roku

Autor: Redakcja Łazienka.pl
26 lut 2018 14:11

Jak według najnowszych prognoz wzorniczych będzie wyglądała łazienka w 2018 roku? Czy przejdzie dużą metamorfozę? Wygląda na to, że tak.

Na początku nowego roku obserwujemy napływ nowości i świeżych trendów
w dziedzinie wyposażenia wnętrz. Niektóre obrane wcześniej kierunki zostają z nami na dłużej, część odchodzi w zapomnienie.

Najbardziej znacząca wydaje się być zmiana samego postrzegania łazienki. Jej dotychczasowy wygląd związany stricte z utrzymywaniem higieny, zmienia się na rzecz bardziej salonowego „looku”. Do łazienki wkraczają te same kolory, materiały – lub wiernie naśladujące je odpowiedniki, a także rozwiązania meblowe, które widzimy w pokoju dziennym. Dzięki temu łazienka staje się przestrzenią stylistycznie korespondującą z resztą pomieszczeń w domu lub mieszkaniu.

– Sanitarna funkcja łazienki nie będzie już widoczna na pierwszy rzut oka. Jej wystrój będzie zapraszał do spędzania w niej większej ilości czasu, odprężenia się i czucia równie komfortowo jak na przykład w salonie. Już jakiś czas temu łazienki wkroczyły do sypialni, stając się niemal ich częścią. Teraz granice i podziały pomiędzy łazienką a resztą pomieszczeń będą zacierać się jeszcze bardziej – przekonuje Magdalena Smuś, Product Development Manager marki Cersanit.

Natura i błysk

W świecie designu jedno pozostaje niezmienne – nadal chce on być blisko natury.
W łazienkach wciąż królują motywy kamienia i drewna. Ten ostatni znajdziemy zarówno na ściennych i podłogowych płytkach ceramicznych jak i na frontach mebli. Utrzymuje się również popularność płytek nawiązujących do stylu industrialnego, na przykład tych przypominających architektoniczny beton. Bardzo modny staje się połysk, również w nietypowych połączeniach - z wzorami cementu czy drewna. Industrialne, zimne dotychczas szarości, zyskują cieplejszą tonację.

Kolor. Między umiarkowaniem a mocnym akcentem

W łazience nadal silną pozycję ma biel. Rośnie również gama modnych beży i szarości, które zawsze stanowią dobrą bazę wyjściową do planowania wystroju. Nowością są spokojne pastele - w tym turkus, ale też silne akcenty w postaci niewielkich dekorów, na przykład w mocnej zieleni, zamszowym granacie, czerwieni czy złocie. W łazienkach z pewnością zobaczymy także energetyzujący fiolet – Instytut Pantone na kolor 2018 roku wybrał bowiem „Ultra Violet”. Barwy pojawią się także na suficie - w wysokich wnętrzach awangardowe i nasycone, w niższych – jasne i stonowane.

Wzory i faktury

W walce: kształty organiczne kontra geometria, tym razem zwycięża ta druga. Modne będą motywy nawiązujące do kosmosu – gwiazdy, planety i asteroidy opuszczą strefę dziecięcych pokoi i zyskają uznanie w przestrzeni dorosłych. Na czasie będą także wzory dające wrażenie trójwymiarowej struktury, a także płytki o fakturze geometrycznej mozaiki. Wraz z kosmicznymi wzorami, pojawi się także futurystyczny design. Będzie go można dostrzec w różnego rodzaju dodatkach, akcesoriach czy oświetleniu. 

Meble. Pełna otwartość

W nowoczesnej łazience zwiększy się ilość miejsca do przechowywania – zarówno
w szafkach łazienkowych z częściowo otwartymi półkami jak i na długich, szerokich blatach. Ustawiać na nich będziemy nie tyle akcesoria toaletowe, co - głównie - elementy dekoracyjne, które jeszcze bardziej przybliżą wnętrze łazienki do pokoju dziennego. Na szafkach podumywalkowych stawiać będziemy, dominujące w tym sezonie, umywalki nablatowe.

Kolekcje meblowe natomiast składać się będą z coraz większej liczby elementów i wariantów produktów.

- Będziemy mogli wybierać pomiędzy różnymi wymiarami i wykończeniami szafek, tworzyć własne, unikalne zestawienia. Zwiększy to pole dla naszej własnej kreatywności, ale także ułatwi dostosowanie wyposażenia do wymiarów pomieszczenia i konkretnych oczekiwań domowników. - prognozuje Maciej Studzieński, Global Design Director w marce Cersanit.

Prym będą wiodły uniwersalne i oszczędne w formie meble podwieszane, stanowiące połączenie estetyki i funkcjonalności. Minimalizm szafek podkreśli brak widocznych uchwytów. Meble o prostym wzornictwie doskonale wpiszą się w modną, łączącą w sobie różne style, łazienkę eklektyczną.

Ceramika high tech

Technologia coraz bardziej przyczyniać się będzie do zwiększenia funkcjonalności łazienek
i wygody użytkowników. Rozwiązania, które dotychczas uznawano za nowości - takie jak miski bezkołnierzowe CleanOn, czy ułatwiające czyszczenie powłoki jak CleanPro w produktach marki Cersanit - staną się standardem. Prawdziwym hitem będą umywalki cienkościenne. Ich lekka i zgrabna forma doskonale wpasuje się w nowoczesne wnętrza łazienek.

Co roku w designie pojawiają się nowe, modne kierunki, formy, barwy, wzory... Najważniejsze, aby z gąszczu pomysłów projektantów i innowacji wybrać to, co dla nas naprawdę przydatne i dobre. Ostatecznie to zawsze czas pokaże, które z rozwiązań okażą się jednosezonową modą, a które zostaną z nami na dłużej.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także