PARTNER PORTALU
Umywalkowe trendy prosto z ISH

Umywalkowe trendy prosto z ISH

Autor: Anna Sołomiewicz
18 marz 2019 11:23

Niedawno zakończone targi ISH to barometr łazienkowych trendów na następne dwa lata. We Frankfrucie najważniejsi gracze branży łazienkowej prezentują światu swoje produkty i technologie. Oczywiście nie zabrakło również efektownych wzorniczo umywalek.

To, co rzucało się w oczy to przede wszystkim zwrot w stronę koloru. Wielu producentów pokazywało umywalki w modnych grafitach i czerniach. Odcienie czerni nie były jednak wyłącznym wariantem kolorystycznym, jaki można było zobaczyć na stoiskach łazienkowych firm: nie zabrakło chociażby modeli w tak odważnych barwach, jak czerwień czy pomarańcz. Niektórzy producenci decydowali się również na efektowne wykończenia metaliczne (marki Artceram czy Roca).

Jeżeli jednak mowa o wykończeniach, zdecydowanym hitem były mat i satyna, królujące zresztą nie tylko w segmencie ceramiki sanitarnej, ale również na bateriach czy też takich łazienkowych detalach jak akcesoria czy chociażby profile kabin prysznicowych. Matowe umywalki prezentowało miało wiele marek, zarówno w kolorze, jak i w klasycznej bieli. 

Innym zauważalnym trendem były strukturalne powierzchnie z tłoczeniami 3D oraz umywalki z kolorowymi malunkami na ich powierzchni. Tutaj warto wspomnieć choćby, kultową już serię Bucket marki Scarabeo Ceramiche czy niezwykłe umywalki prezentowane na stoisku Bathco, które nie tylko ujmowały kolorami i wzorami, ale także... świeciły w ciemności. 

Nie zabrakło także umywalek o oryginalnych, odważnych formach, udających inne przedmioty. Z bliska można było obejrzeć chociażby niezwykłą umywalkę Vinyl marki Olympia Ceramica, która wraz z towarzyszącą jej armaturą i szafką pod umywalkę tworzą zestaw imitujący muzyczną konsolę.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także