W stylu loft - zobacz wyjątkową łazienkę przy sypialni

W stylu loft - zobacz wyjątkową łazienkę przy sypialni

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
14 marz 2014 12:16

Mała łazienka przy sypialni zaskakuje chłodnym minimalizmem. Za sprawą dobrze dobranych kolorów i wyposażenia nieduże wnętrze jest wyjątkowo praktyczne.

Toaleta jest niewielka, ale niezwykle funkcjonalna. Uwagę przyciąga oryginalny grzejnik w kształcie stalowego węża zawieszonego na ścianie. Zwiastuje on charakter całego wnętrza, zaprojektowanego w stylu loft.

Styl loft

Loftowy, surowy, a przy tym unikatowy klimat znajdziemy w apartamencie pokazowym na warszawskim Mokotowie. Powstał jako jeden z pierwszych w ramach kompleksu mieszkaniowego Woronicza Qbik stworzonego przez Ghelamco Poland. Może go obejrzeć każdy, ale nie każdy będzie chciał go opuścić. Miłośnikom otwartych, loftowych przestrzeni z pewnością skradnie serce, a tym jeszcze niezdecydowanym może ułatwić podjęcie decyzji. Daje bowiem namiastkę prawdziwego, codziennego życia. I mimo iż nikt tu nie mieszka, wchodząc do środka mamy wrażenie, że domownicy, jak co dzień udali się do pracy lub wyszli tylko na chwilę na zakupy czy spacer.

Surowy klimat

Wnętrze łazienki na parterze harmonizuje z surowym, loftowym klimatem całego apartamentu. Jest proste, ale ubrane w atrakcyjną formę. Łazienkę utrzymano w chłodnym, minimalistycznym stylu industrialnym. Jest estetyczna i pełna ładu. Podobnie jak całe mieszkanie, powstała z myślą o ludziach otwartych na oryginalne rozwiązania, mających przy tym dużo wewnętrznej przestrzeni oraz poczucie wolności. Łazienka przy sypialni jest niewielka, ale i wygodna. Dzięki prawie trzymetrowej wysokości, starannie dobranym kolorom i wyposażeniu, wydaje się też znacznie większa niż w rzeczywistości. Podłoga wykończona jest szarymi płytkami gresowymi hiszpańskiej firmy Apavisa, których wygląd imituje beton. Znajdują się one również na fragmencie jednej ze ścian. Na ścianach zdecydowanie króluje jednak tynk pomalowany wodoodporną farbą w kolorze białym i czarnym.

  • Wewnątrz kubiku

    arch. Justyna Smolec

    Łazienka, podobnie jak szafa w strefie wejściowej, garderoba i pomieszczenie gospodarcze, szafy kuchenne i lodówka, znajduje się w kubiku. Wstawiłam go w całkowicie otwartą część dzienną, dzięki czemu przestrzeń została optymalnie wykorzystana. Całość obłożona jest płytą MDF w kolorze szarym – dla kontrastu drzwi wykończone są błyszczącym lakierem, ściany zaś matowym. Poza tym są niewidoczne, wtopione w kubik. Jest to jedna z trzech łazienek, która znajduje się w dwupoziomowym apartamencie powstałym w ramach kompleksu mieszkaniowego Woronicza Qbik (stworzonego przez Ghelamco Poland na warszawskim Mokotowie). Inwestycja utrzymana jest w koncepcji soft loftów, czyli mieszkań o charakterze tradycyjnych loftów, ale budowanych od podstaw. 
     
  • Szafa w ścianie

W łazience przy sypialni świetnie dobrano armaturę w kolorze czerni oraz oryginalny grzejnik przypominający stalowy wąż ogrodowy, którego odważna forma idealnie wpisuje się w industrialny klimat. Całości dopełnia oświetlenie sufitowe i kinkiet nad umywalką firmy Esedra. Projektantka nie zapomniała też o funkcjonalności. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że w tej łazience na parterze po prostu zabrakło strefy przechowywania. Nic bardziej mylnego. Ogromna szafa o głębokości 60 centymetrów i szerokości aż 2,5 metra ukryta została w ścianie. Znajdzie się w niej miejsce nie tylko na suszarkę, środki czystości, półki na ręczniki, ale także pralkę, odkurzacz czy deskę do prasowania. Takie rozwiązanie nie ogranicza przestrzeni i jest praktyczne. Ma też jeszcze jeden cel. Fronty szafy, wykończone białym lakierem na wysoki połysk, odbijającym światło na całej szerokości ściany, optycznie powiększają przestrzeń.

Tekst: Ewa Kozioł

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także