PARTNER PORTALU
Wąska łazienka. Tak możesz ją urządzić

Wąska łazienka. Tak możesz ją urządzić

Autor: Małgorzata Nietupska
16 wrz 2015 08:42

Mała i nieustawna. Urządzanie wąskiej łazienki jest bardzo trudne. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Trzeba mieć pomysł i zaplanować przestrzeń co do centymetra.

W małej i ciasnej łazience duży kłopot sprawia ustawienie wanny lub kabiny. Mają one bowiem największe wymiary. Poza tym zwykle część rodziny woli się kąpać w wannie, a reszta – pod prysznicem. Niepotrzebnie, bo można – nawet w pomieszczeniach o powierzchni ok. 3 m² – zmieścić i jedno, i drugie. Trzeba jednak wybierać wyposażenie specjalnie zaprojektowane do nieustawnych łazienek albo typu 2w1, np. wanny w parawanem.

Dobry wybór to również wyposażenie o zmniejszonych wymiarach. Przykładowo, zamiast wanny o długości 200 cm, można wybrać model o długości 160-180 cm. Zaoszczędzone centymetry pozwolą nam zmieścić pralkę czy dodatkowy mebel.

Warto wiedzieć, że nawet sedesy mogą być o kilka centymetrów krótsze. Można z nich wygodnie korzystać. Jednocześnie łatwiej poruszać się po wąskiej łazience bez zawadzania o miskę sedesową.

Duża powierzchnia do wykorzystania jest na ścianach. Można wykonać aż po sufit zabudowę meblową i schować w niej mnóstwo rzeczy. Sprawdzają się także szafki lustrzane czy przeznaczone do zawieszenia nad sedesem. By z umywalki nie strącać kubków do zębów i mydelniczki, lepiej zainstalować je na ściennych uchwytach.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także