PARTNER PORTALU
WC dla gości - gotowy projekt na 2 metry

WC dla gości - gotowy projekt na 2 metry

Autor: Małgorzata Nietupska
21 kwi 2016 08:00

Najpierw był pomysł: łazienka z zielonym marmurem. Ten kamień zachwycił właścicieli. Toaleta dla gości, w której zawsze pożądane są elementy luksusu i zaskoczenia, była idealna do jego zrealizowania.

Dostojny i szlachetny. Marmur to materiał z klasą. Gdy ma jeszcze niepowtarzalny kolor, zachwyca i zaskakuje mocnym charakterem.

Do wykończenia tej łazienki gościnnej użyto marmurów zielonego i beżowego. Wykonanie projektu powierzono arch. Kindze Śliwie, która w swoich realizacjach bardzo często wykorzystuje naturalny kamień.

Umywalka podłogowa

Łazienka jest bardzo mała, ale – dzięki marmurowi – niezwykle efektowna. Od wejścia wzrok przyciąga podłogowa umywalka wykonana z beżowego marmuru. Jest duża, ręcznie wykonana, z ciekawie zróżnicowaną fakturą na obudowie.

Pod jej kolorystykę i kolisty kształt dopasowano mozaikę na ścianie. Okrągłe, w kilku rozmiarach kostki mozaiki wprowadzają dynamikę do aranżacji toalety. Rozjaśniają także wnętrze i tworzą tło dla kamiennej umywalki. Wyrafinowany charakter umywalki podkreśla designerska, ścienna bateria.

Nad umywalką przyklejono do ściany ogromne (aż do sufitu), pozbawione ram lustro. Pełni tutaj dwie funkcje: służy do przeglądania i optycznie powiększa małe pomieszczenie. Łazienka sprawia wrażenie, że jest dwa razy większa i jaśniejsza.

Szafka nad sedesem

Sedes pozostaje na drugim planie aranżacji. Warto zwrócić uwagę na pomysłowe zagospodarowanie ściany nad nim.

Podwieszany sedes jest zainstalowany na specjalnym stelażu ukrytym pod marmurem. Powyżej niego powstała pustka w ścianie, w której wymodelowano wnękę. Po wyposażeniu jej w półki i drzwiczki z lakierowanego na biało szkła powstała praktyczna szafka na środki czystości.

Zielony marmur posłużył do wykończenia pozostałych ścian. Zachwyca nie tylko jego unikalna kolorystyka, ale też żyłowania stworzone przez Naturę tysiące lat temu. Wzór na każdej kamiennej płytce jest niepowtarzalny. A goście? Są mile zaskoczeni.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także