×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
AGD do łazienki. Poznaj zalety pralek z funkcją pary!

AGD do łazienki. Poznaj zalety pralek z funkcją pary!

Autor: Ewa Kozioł
20 paź 2022 17:58

Czy warto kupić pralkę z funkcją pary? Czym wyróżnia się tego typu sprzęt AGD? Sprawdź, jakie korzyści płyną z prania przy użyciu pary.

Jak działa pralka z funkcją pary? To bardzo proste – para jest generowana przez podgrzanie wtłaczanej do urządzenia wody. Za pomocą dysz jest wprowadzana do bębna pralki, gdzie wspomaga cykl prania. Dzięki wysokiej temperaturze delikatnie rozluźnia materiał i skutecznie usuwa zabrudzenia.

Jeszcze czystsze ubrania

Głównym celem zastosowania pary wodnej podczas prania jest zapewnienie najwyższej czystości ubrań. Pralki Gorenje z linii Essential wyposażone zostały w technologię SteamTech. Umożliwia ona usuwanie nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. Zapewnia jednocześnie ochronę tkanin, dzięki czemu podczas prania nie ulegają zniszczeniu. Para ma również działanie zmiękczające. Nawet jeśli nie użyjesz płynu do płukania, ubrania będą miękkie i przyjemne w dotyku. Co więcej, dodatkowa pielęgnacja parą eliminuje nieprzyjemne zapachy i zmniejsza zagniecenia, abyś Ty nie poświęcał tyle czasu na prasowanie.

Najwyższa higiena prania

Para wodna podczas prania usuwa nie tylko zabrudzenia, ale również bakterie, które są przyczyną wielu chorób. Pralki wyposażone w program prania parowego usuwają aż do 99,9% bakterii i zanieczyszczeń. Dzięki temu możemy być pewni, że nasze ubrania są czyste i pozbawione wszelkich drobnoustrojów.

Do zadań specjalnych

Pranie z wykorzystaniem pary wodnej sprawdzi się również w przypadku tkanin wymagających specjalnych parametrów czyszczenia. Pralki z linii Essential zostały wyposażone w 3 programy dedykowane specjalnym rodzajom prania:

• shirts do prania koszul, który dla ochrony materiału wykorzystuje niską temperaturę oraz większą ilość wody przy delikatnych obrotach.
• baby do prania materiałów wymagających szczególnej pielęgnacji i wysokiej higieny, jak na przykład ubranka dla niemowląt. Wysoka temperatura i dodatkowe płukanie skutecznie usuwają bakterie i zapobiegają osadzaniu się drażniących dla skóry detergentów.
• pets, który dzięki praniu wstępnemu i dodatkowemu płukaniu usuwa z ubrań sierść zwierząt.

Łatwe czyszczenie pralki

Powiedzieliśmy dużo o tym, jak dzięki parze możemy osiągnąć czystość i higienę naszych ubrań, ale samo pranie to nie wszystko. Twoja pralka wymaga regularnego czyszczenia bębna oraz filtrów. A gdyby tak, pralka wykonała to za Ciebie? Z pralkami z funkcją pary jest to możliwe. Wyposażone w technologię SterilTub, pralki od Gorenje posiadają specjalny program Drum Clean do samoczyszczenia bębna i usuwania pozostałości środków piorących i bakterii. Korzystając z niego raz w miesiącu zadbasz o czystość i higienę samej pralki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także