×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Dynamiczna linia

Dynamiczna linia

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
27 wrz 2012 11:01

Krągłości mebli sprawiają, że kuchnia i łazienka stają się bardziej przytulne i przyjazne użytkownikom.

Wizualnie aranżacja wnętrz zyskuje dynamikę, a falujące linie przyciągają wzrok. Nowoczesne materiały na fronty i blaty pozwalają zrealizować każdy projekt.


ONDA – luksusowa kolekcja z delikatnymi zaokrągleniami frontów i szuflad; szafki na krańcach wyspy zamykają bezuchwytowe fronty wypukłe; ponad 20 kolorów, w tym czerń (melamina i lakier); wycena indywidualna, Rational.

' title=
fot. Rational
' title=
fot. Rational

Zaokrąglone fronty to pomysł zarówno do wnętrz w stylu retro, jak i klasycznym czy nowoczesnym.
Do wyboru są gotowe kolekcje z katalogów producentów oraz meble na zamówienie. W każdej wersji fronty zaokrąglone najczęściej zestawia się z prostymi, tworząc kompozycję pasującą do układu pomieszczenia. Zaokrąglenia mogą mieć szuflady, szafki, carga.

Najbardziej popularne są fronty wypukłe i wklęsłe (o różnych promieniach zaokrągleń).
Wypukłych używa się często do dekoracyjnego zakończenia boków zabudowy, półwyspu, wyspy czy pojedynczych szafek (np. podumywalkowej). W kuchniach mogą być one przeszklone i od wewnątrz podświetlone. Wklęsłe zaś są stosowane głównie w narożnikach dolnej zabudowy meblowej, zamiast drzwiczek skośnych czy łamanych. Gdy linia zabudowy meblowej ma być fantazyjna, bez żadnych prostych kątów, pomocne są fronty faliste, zarówno szafek, jak i szuflad, które zestawia się z frontami wypukłymi oraz wklęsłymi. W tego typu meblach trudniej jednak zabudować duży sprzęt AGD (mają fronty proste).

Praktycznym rozwiązaniem jest wtedy umieszczenie go w oddzielnej, wysokiej zabudowie, np. we wnęce, wyposażonej w standardowe, proste drzwiczki. Choć zaokrąglone fronty kojarzą się przede wszystkim z drewnem (technikę jego gięcia wynaleziono w połowie XIX w.), współczesne technologie umożliwiają wykonywanie ich także z innych materiałów, m.in. płyt fornirowanych i MDF-u. Szeroka jest również paleta kolorów i wykończeń, w tym ozdobne frezowania, rzeźbienia, lakier. Wyokrąglenia frontów zawsze powtarza linia blatu. Dlatego polecane materiały na blat to kamień i kompozyty, które można dowolnie kształtować. KUCHNIA KLASYCZNA – wykonana z drewna jesionowego (wzór 22) w kolorze oranż (proj. Jan Aksiucik); szafki narożnikowe zamykane frontami wklęsłymi: na dole – pełnymi, na górze – przeszkolonymi; wycena wg projektu, Stabart.

' title=
fot. Stabart
' title=
fot. Stabart

TIMO PLUS – fantazyjna zabudowa z frontami falistymi, wklęsłymi i wypukłymi; płyta lakierowana na wysoki połysk lub mat (kolory z palety RAL); blaty z różnych materiałów, m.in. stal, kamień, kompozyt; wycena indywidualna, Biefbi.

' title=
fot. Biefbi

OPIUM – kolekcja w włoskim stylu z efektownymi, bocznymi elementami giętymi (np. z witrażowymi przeszkleniami, które można podkreślić oświetleniem zainstalowanym wewnątrz szafek); drewno w kolorach cherry i biały ze złotą patyną; wycena indywidualna, Mebin.

' title=
fot. Mebin

DIADEMA – klasyczna kuchnia wykonana w drewnie; do wyboru blisko 200 różnych brył szafek (do indywidualnego zestawiania) oraz różnorodne fronty, w tym wypukłe, np. do dekoracyjnego zakończenia półwyspu; ciekawym elementem jest zabudowa kredensowa z ukrytą wewnątrz lodówką; okucia firmy Blum; wycena wg projektu, Black Red White.

' title=
fot. Black Red White

SUBWAY 2.0 – szafka podumywalkowa; uchwyty montowane w płaszczyznach dwóch wypukłych frontów; wewnątrz dwie pojemne półki; w kolekcji także inne meble; Cena: od ok. 3.100 zł, (różne kolory), Villeroy&Boch.

' title=
fot. Villeroy&Boch

ROSA – szafka podumywalkowa z kilkoma półeczkami oraz szufladą i zintegrowanym koszem na pranie; w serii także inne meble oraz kolory; 1.610 zł/szafka pod umywalkę 78x50x68 cm, cena: ok. 980 i ok. 1.100 zł/lustro z oświetleniem i półką (78/96x68 cm), Ravak.

' title=
fot. Ravak

LINEA BLANCA – połączenie drewna w kolorach orzechowym lub olchowym (fronty i blat) oraz giętego, białego MDF-u lakierowanego na wysoki połysk (boczne szafeczki); w serii także inne wymiary; cena: ok. 4.438 zł/szafka i 2 umywalki ceramiczne, cena: ok. 5.225 zł/zestaw z lustrami (jak na zdjęciu), Antado.

' title=
fot. Antado

DYNAMIC – szafka podumywalkowa z lekko wypukłymi frontami szuflad; serię wyróżnia proste wzornictwo i długie, eleganckie uchwyty; w bieli oraz venge/cerezzo, czarny/czerwony; 1.493,22 zł/szafka podumywalkowa (biała, 90x60x40/50 cm), cena: od ok. 268,14 zł/inne szafki, ok. 782,28 zł/lustro z oświetleniem 90x80 cm, Devo.

' title=
fot. Devo

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także