Jak urządzić łazienkę w męskim stylu? Poradnik i ładne aranżacje!

Jak urządzić łazienkę w męskim stylu? Poradnik i ładne aranżacje!

Autor: Justyna Łotowska
25 lis 2022 11:21

To, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus, opisał już dawno w swej bestsellerowej książce John Gray. Naturalnie przenosi się to również na aranżację wnętrz i otoczenia, w którym lubimy przebywać. Jak zatem urządzić łazienkę w męskim stylu?

  • Urządzając męską łazienkę, skupmy się na prostych i geometrycznych formach, zachowując w tym maksimum minimalizmu.
  • W łazience w męskim stylu sprawdzi się stonowana kolorystyka różnych odcieni szarości, od bieli aż do czerni, a także naturalne materiały: drewno, stal i szkło.
  • W męskiej łazience nie powinno zabraknąć również mebli w odpowiednim stylu. By zachować czystość, higienę i porządek na co dzień warto postawić na minimalistyczny design.

Chociaż wnętrza nie mają płci, można umownie określić, że jedne są urządzone bardziej w „męskim” lub „kobiecym” stylu, a inne całkowicie neutralne. Nie znaczy to oczywiście, że w tych z przewagą pierwiastka damskiego mężczyzna się nie odnajdzie i odwrotnie. Dotyczy to także przestrzeni łazienkowej.

Jak wygląda łazienka w męskim stylu? Prostota i minimalizm

Urządzając męską łazienkę skupmy się na prostych i geometrycznych formach, zachowując w tym maksimum minimalizmu. Tu sprawdzi się stonowana kolorystyka różnych odcieni szarości, od bieli aż do czerni, a także naturalne materiały: drewno, stal i szkło.

Możemy spokojnie odstawić na bok dodatkowe ozdobniki, dekoracje i bibeloty. Tu liczy się konkret. Prosta forma prysznica w postaci szklanej kabiny typu walk - in, imitujące beton płytki, lub specjalnie zaimpregnowana farba na ścianach będą stanowiły doskonałe tło do dalszej aranżacji.

Jakie meble do łazienki w męskim stylu?

W męskiej łazience nie powinno zabraknąć również mebli w odpowiednim stylu. By zachować czystość, higienę i porządek na co dzień warto postawić na minimalistyczny design. Taka jest np. kolekcja Amaro 2.0 marki Devo zaprojektowana przez Grynasz Studio. Zestaw prostych, a jednocześnie oryginalnych rozwiązań dla miłośników funkcjonalności. Metalowe akcesoria malowane proszkowo łączą w sobie ciekawą formę plastyczną z łatwym i praktycznym scenariuszem użytkowym.

Takie meble dają też możliwość personalizacji poprzez dowolne wykorzystanie strefy wokół lustra i umywalki. Otwarta półka, zawieszona obok lustra, pozwala na odstawienie kosmetyków codziennej pielęgnacji, pozostawiając je w zasięgu wzroku, co panowie szczególnie docenią. Mobilna szafka na kółkach z tapicerowanym siedziskiem może być podręcznym stołkiem albo miejscem na dodatkowe ręczniki lub środki czystości.

Męska łazienka - funkcjonalność i nowinki technologiczne

W męskiej łazience rządzi użyteczność, wszystkim zbędnym elementom mówimy „nie”. Ma być praktycznie i funkcjonalnie. Proste szafki z funkcjonalnymi rozwiązaniami są jak najbardziej na „tak” w tym męskim SPA. Wybierając meble, ważny jest materiał, z jakiego są wykonane - powinien być odporny na wilgoć i wysokie temperatury, a także udogodnienia jakie oferują.

Wybierz np. meble, w których znajdziesz półkę z przesuwnymi lustrami. Można je sobie dowolnie ustawiać lub zdejmować. Za nimi skryta jest metalowa półka, która posłuży do przechowywania podręcznych balsamów do brody lub po goleniu. Ten oryginalny projekt przyciąga wzrok i łączy się stylistycznie z pozostałymi elementami kolekcji; ściennymi półkami i wieszakami, co powoduje, że wszystko, co jest najczęściej używane ,znajduje się pod ręką, a to w męskiej łazience jest niezwykle ważne. W kolekcji znajdziemy również szafkę z koszem na pranie. 

W męskiej łazience nie może zabraknąć również nowinek technologicznych. Baterie bezdotykowe, samo myjąca się toaleta czy głośniki działające na Wi - Fi, przez które już od rana wydobywa się ulubiona muzyka lub podcast.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także