Jakie meble do łazienki? Modułowe! Te 3 polskie kolekcje to najlepszy dowód!

Jakie meble do łazienki? Modułowe! Te 3 polskie kolekcje to najlepszy dowód!

Autor: Justyna Łotowska
31 marz 2022 11:22

Nowoczesna łazienka to przestrzeń dopasowana do potrzeb użytkowników. Tu nie ma miejsca na przypadkowość, czy bałagan, a każdy centymetr jest na wagę złota. Jak ją urządzić by była przyjemna dla oka i funkcjonalna? Z pomocą przyjdą meble modułowe. Dziś pokazujemy 3 ciekawe nowości polskiej marki.

Żyjemy własnym rytmem i chcemy, by przestrzeń, w której funkcjonujemy, ułatwiała nam codzienne rytuały i rutynowe czynności. Była funkcjonalna i dopasowana do indywidualnych potrzeb, a przy tym ładnie i efektownie się prezentowała, pomagając zachować porządek na co dzień. Szczególnego znaczenia nabiera to w łazience, gdzie komfort i higiena są szczególnie ważne. Wszystko powinno być tu zawsze pod ręką, a jednocześnie na swoim miejscu.

By optymalnie umeblować taką przestrzeń, często nie wystarczy szafka pod umywalkę i dodatkowy słupek. Potrzeba tu mebli, które doskonale wpiszą się w dostępny metraż, a przy tym zapewnią wystarczająco dużo miejsca do przechowywania wszystkich łazienkowych tekstyliów, akcesoriów, kosmetyków i detergentów. W tej roli doskonale sprawdzą się kolekcje modułowe, które z roku na rok zyskują na popularności, stanowiąc ciekawą alternatywę dla mebli na wymiar zamawianych u stolarza. Na czym polega ich fenomen?

Łazienka szyta na miarę - kolekcja Koral projektu Grynasz Studio

Kolekcje modułowe oferują szeroki wybór brył w różnych rozmiarach oraz wiele opcji kolorystycznych, dzięki czemu każdy może dopasować je do własnych potrzeb i metrażu łazienki. Doskonałym przykładem jest kolekcja mebli łazienkowych Koral zaprojektowana dla marki Devo przez Grynasz Studio.

Koral stanowi system brył, które dzięki swoim proporcjom i konstrukcji pozwalają na dowolne zestawianie elementów i budowanie przestrzeni łazienkowej w oparciu o różne scenariusze użytkowe. Użytkownik ma bardzo dużą swobodę w komponowaniu ze sobą poszczególnych elementów, ich kolorystyki, wyboru uchwytów, a także sposobu wykończenia krawędzi frontów. Zastosowanie wielu rodzajów szafek pozwala na umeblowanie łazienek o różnych kształtach i wymiarach, a elastyczność kompozycji umożliwia stworzenie bardzo zindywidualizowanego zestawu.

Modułowość mebli podkreślona jest metalowymi oraz drewnianymi dodatkami, mogącymi spełniać różne funkcje w zależności od zestawionej kompozycji. Co ważne, system pozwala także na zabudowę i estetyczne wkomponowanie toalety oraz bidetu podwieszanego.

Scenariusz na każdy dzień - kolekcja Modus projektu ASP K. Chróścielewski

Poranna toaleta, pielęgnacja i makijaż. Szybki prysznic w tygodniu i długa relaksacyjna kąpiel w weekend. Wszyscy mamy swoje codzienne scenariusze, także te łazienkowe. Dobrze dobrane meble do łazienki powinny się w nie wpisać, ułatwiając rutynowe czynności i zabiegi. Ciekawą propozycję dedykowaną do domowych salonów kąpielowych stanowi zaprojektowana dla Devo przez ASP K. Chróścielewski kolekcja mebli modułowych Modus.

System Modus złożony z modułowych szafek z drzwiczkami i szufladami, wnęk i półek umożliwia konfigurowanie wielu różnorodnych wieloelementowych zestawów do wyposażania łazienek o różnych wielkościach i funkcjach. Posiada oryginalne i innowacyjne elementy do wyposażenia poszczególnych części łazienki. W strefie kąpieli jest to moduł garderoby z lustrem i przestrzenią do odwieszania odzieży, wieszak-reling na ręczniki oraz półki do przechowywania kosmetyków i akcesoriów kąpielowych.

Do strefy gospodarczej zaprojektowano szafkę na pralkę, a do strefy toalety zabudowę do stelaża podtynkowego, miski wc i bidetu podwieszanego. Oferowany w pięciu wersjach kolorystycznych oraz w kilku poziomach wykończenia opartych o zastosowanie trwałych materiałów - od litego drewna, płyt drewnopochodnych laminowanych foliami do zapewniających pełną ochronę przed wodą płyt kompaktowych stosowanych na blaty, pozwala stworzyć łazienkę dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Kolekcja mebli modułowych Mood projektu Grynasz Studio

Przestrzeń, w której żyjemy powinna odzwierciedlać nasze gusta i upodobania, ale też spełniać wszystkie potrzeby i oczekiwania. Dopasowana do indywidualnego stylu życia jest swoistym manifestem osobowości domowników. By ją wyrazić warto postawić na nieszablonowe rozwiązania, także jeżeli chodzi o umeblowanie łazienki. Nowoczesne kolory, materiały, a przede wszystkim akcesoria meblowe pomogą nadać temu pomieszczeniu indywidualnego charakteru.

Z myślą o personalizacji łazienki powstała linia mebli Mood zaprojektowana dla Devo przez Grynasz Studio. Ta modułowa kolekcja to zestaw oryginalnych, minimalistycznych w odbiorze mebli zarówno do małych jak i większych łazienek. Pozwala na dowolne zastosowanie i ustawienie modułów w zależności od wielkości pomieszczenia i potrzeb użytkowników. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także