PARTNER PORTALU
Jakie meble do łazienki? Postaw na funkcjonalność i wygodę

Jakie meble do łazienki? Postaw na funkcjonalność i wygodę

Autor: Urszula Tatur
19 sie 2021 13:35

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń w domu, które łatwo zagracić, ze względu na dużą liczbę nagromadzonych produktów, sprzętów i akcesoriów na stosunkowo małym metrażu. Warto zatem przewidzieć w niej tak dużo miejsca do przechowywania, jak to tylko możliwe. Meble łazienkowe od topowych producentów to dziś zdecydowanie bardziej rozbudowany asortyment, aniżeli wyłącznie szafki pod umywalkę. Jak zatem wybrać meble do swojej łazienki i utrzymać w niej idealny porządek? Podpowiadamy!

Projekt funkcjonalnej łazienki musi uwzględnić w pierwszej kolejności najważniejsze sprzęty: umywalkę, toaletę, wannę i prysznic, a nierzadko również strefę prania. Same w sobie zajmują one sporo cennego miejsca, dlatego warto zastanowić się, czy z pewnych sprzętów jesteśmy w stanie zrezygnować. Pralkę, nawet w niewielkich mieszkaniach, można ukryć w zabudowie kuchennej, natomiast rezygnując z prysznica wygospodarujemy dodatkowe miejsce do przechowywania. Jeśli lubisz kąpiele pod natryskiem i jednocześnie trudno ci zrezygnować z wanny – połącz obie funkcję w jednym. Wystarczy zabudować wannę szklaną ścianką.
Jednak łazienka, poza swoją oczywistą funkcją, to również miejsce przechowywania licznych kosmetyków, akcesoriów do pielęgnacji, środków higienicznych i chemii. Z pomocą w uporządkowaniu ich wszystkich przyjdą funkcjonalne meble.

STAWIAJ, WIESZAJ, ŁĄCZ

Każde wnętrze jest inne i wymaga indywidualnego podejścia w projektowaniu. W małych pomieszczeniach nie wszystko da się postawić na podłodze. Na szczęście, wcale nie trzeba! – Wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych dają nam szafki wiszące – mówi ekspert marek Defra i NAS. – Pozwalają one na zagospodarowanie ściany niemal po sam sufit, przy jednoczesnym pozostawieniu wolnej przestrzeni na niższym poziomie, do wykorzystania na niezbędne sprzęty, jak toaleta, wanna czy pralka.
Dużym atutem w efektywnym wykorzystaniu każdego cennego metra łazienki jest modułowość mebli, czyli możliwość ich dowolnego ze sobą łączenia i rozbudowywania o dodatkowe elementy. Myśląc o przechowywaniu warto pamiętać również o możliwościach, jakie dają nam blaty szafek. Wybierając umywalkę nablatową zyskujemy dodatkowe miejsce na ustawienie dozownika z mydłem, pojemnika na szczoteczki czy koszyka z najczęściej używanymi kosmetykami. W większych łazienkach świetnie sprawdzi się szafka typu komoda, która pozwoli na schowanie tekstyliów lub dużej w gabarytach chemii.

DOCEŃ BOGATE WNĘTRZE

Wybierając szafki najważniejsze jest to, co oferują ona w środku. To tam dzieje się magia! Liczne półki, szuflady, przegrody i organizery stanowią ułatwienie oraz podpowiedź w tym co, gdzie i jak rozlokować. Doceń również usprawnienia, które ułatwią codzienne użytkowanie szafek. Sprawdź, czy szuflady wysuwają się do końca, czy szafki są wyposażone w system cichego domykania. Oceń funkcjonalność zastosowanych mechanizmów otwierania. – Część udogodnień, jakie wprowadzamy dla naszych klientów, może być dla nich niewidoczna na pierwszy rzut oka. Jak chociażby system DefraSlim, czyli zastosowanie w szufladach smukłej prowadnicy, dzięki czemu zwiększa się powierzchnia przechowywania. Ważną funkcjonalnością jest również technologia lakierowania mebli od wewnątrz, która zwiększa ich trwałość oraz pomaga w utrzymaniu czystości – mówi ekspert marek Defra i NAS.
W rzeczywistości suma tych elementów przekłada się na zwiększenie komfortu korzystania z mebli każdego dnia.

SPRAWDŹ PARAMETRY I JAKOŚĆ

Meble łazienkowe ze względu na warunki panujące w tym konkretnym pomieszczeniu, muszą posiadać wysokie parametry użytkowe. Wilgoć, wysoka temperatura, ryzyko częstego zmoczenia i zachlapania oddziałują na każdy element wykończenia i wyposażenia łazienki. Warto zatem sprawdzić materiały, z jakich wykonane są wybrane meble i zapytać o technologię produkcji. Dobre meble, które posłużą na lata, powinny cechować się wysoką odpornością na wilgoć, ale również na zarysowania i zaplamienia. Powinny być również łatwe w czyszczeniu. W przypadku szafek z nastawianą umywalką warto również zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego blatu, który jest szczególnie narażony na uszkodzenia.

NIE ZAPOMNIJ O DESIGNIE

W gąszczu technicznych zagadnień łatwo zapomnieć o tym, co w łazience, obok funkcjonalności, jest równie istotne – o estetyce. Urządzając nowe pomieszczenie chcemy, by było ono piękne i zgodne z naszym gustem. Pamiętaj, że meble łazienkowe to nie tylko klasyczna biel. Ich bogata gama kolorystyczna, efektowny design i różnorodna stylistyka pozwalają na zaaranżowanie niepowtarzalnej przestrzeni. Nie bój się dobierać odważnych dodatków i ekstrawaganckich dekoracji. Łazienka, jak każda inna część twojego domu, oddaje ciebie i twój charakter.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także