×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Łazienka rodzinna. 5 pomysłów na strefę umywalki

Łazienka rodzinna. 5 pomysłów na strefę umywalki

Autor: Ewa Kozioł
Dodano: 10 cze 2022 12:56
Zaktualizowano: 15 cze 2022 09:22

Do łazienki, z której na co dzień korzysta cała rodzina, warto wybrać nie jedną, a dwie umywalki. Takie rozwiązanie to wygoda i oszczędność czasu. 

  • Decydując się na powiększoną strefę łazienkową należy zacząć od umywalki. Na rynku są już dostępne wydłużone modele o szer. 120 cm, które sprawdzą się także w małym wnętrzu.
  • Lustro powinno być na tyle duże, by obejmowało przestrzeń nad jedną i drugą umywalką. 
  • W strefie umywalkowej oświetlenie musi okalać całą strefę, tak, aby z każdej strony był odpowiedni poziom światłą.

Na poranną, powolną toaletę zawsze brakuje czasu, a najwięcej spędzamy go właśnie przy umywalce. Mycie zębów, makijaż, układanie włosów – to wszystko wykonujemy w strefie umywalkowej z lustrem. Warto zatem zastanowić się, czy mamy wystarczająco dużo miejsca na rozszerzenie tej przestrzeni dla dwojga? Dzięki temu dwójka dzieci może bez problemu umyć zęby bez przepychanek do baterii, a dorośli mają czas na komfortowe zadbanie o swoją pielęgnację.

To praktyczne rozwiązanie powiększonej strefy umywalkowej można zastosować już w niewielkich łazienkach, chociażby dzięki wydłużonej umywalce i zamontowanym podwójnym bateriom. Gdy dysponujemy większą przestrzenią, to idealnym rozwiązaniem stają się dwie umywalki i odpowiednio zaaranżowana strefa wokół.

Dwie umywalki

Decydując się na powiększoną strefę łazienkową dla dwojga, niewątpliwie należy zacząć od umywalki. Na rynku są już dostępne wydłużone modele o szerokości 120 cm, będące doskonałym rozwiązaniem do niewielkich łazienek. W większej przestrzeni sprawdzą się szafki z możliwością montażu dwóch, oddzielnych umywalek, bądź jednej podwójnej. W kolekcji Cristal marki Devo znajdziemy szafki pod umywalkę oraz podwójne umywalki o szerokości 1200 mm. Linia mebli Cristal wyróżnia się oryginalnym połączeniem faktury drewna ze szkłem w stonowanych odcieniach, co idealnie wpasowuje się w nowoczesną aranżację przestrzeni łazienkowej.

W siostrzanej kolekcji Cristal 2.0 mamy możliwość montażu dwóch oddzielnych, dowolnych umywalek nadblatowych dostępnych na rynku. Lekkie, okrągłe umywalki w połączeniu z czarnymi bateriami stanowią oryginalną ozdobę łazienki. Dwa osobne stanowiska umywalkowe stworzymy również dzięki kolekcji Modus. 

Strefa lustra

Tak samo jak umywalki, ważne jest wiszące nad nimi lustro. Powinno być na tyle duże, by obejmowało przestrzeń nad jedną i drugą umywalką. Dobrze sprawdza się tu jednolita lustrzana tafla, zamocowana bezpośrednio do ściany, która powoduje jednocześnie optyczne powiększenie przestrzeni. Ciekawym, a jednocześnie ozdobnym rozwiązaniem, będą dwa, osobne lustra zawieszone w ramach niczym obrazy. W kolekcji Etna 2.0 zaprojektowanej przez Grynasz Studio znajdziemy półkę z przesuwnymi lustrami jako nowość rynkową. Ten oryginalny projekt przyciąga wzrok i łączy się stylistycznie z pozostałymi elementami kolekcji – ściennymi półkami i wieszakami, a wszystko co jest najczęściej używane znajduje się pod ręką.

Odpowiednie oświetlenie

W strefie umywalkowej należy odpowiednio zaprojektować oświetlenie. Powinno ono okalać całą strefę, tak, aby z każdej strony był odpowiedni poziom światłą. Można zastosować kinkiety boczne, symetrycznie zamocowane przy lustrze, bądź lampę mocowaną nad lustrem, skierowaną w dół, należy jednak pamiętać, by znajdowała się nad całą długością lustra, równomiernie je oświetlając. Pamiętajmy, aby włączniki światła zamontować z dwóch stron, ułatwi nam to codzienne funkcjonowanie, a także dobrać odpowiednią barwę światła, najbardziej zbliżoną do naturalnego. W kolekcji Danubio 2.0 znajduje się idealne rozwiązanie, przeznaczone zarówno do pojedynczej, jak i podwójnej strefy umywalkowej – lustro z wbudowanym oświetleniem LED. Dodatkowo jest ono połączone z panelem ściennym i półką, stanowiąc wygodne wykończenie miejsc narażonych na zamoczenie. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także