×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Łazienka z pralnią. Tak połączysz pomieszczenia

Łazienka z pralnią. Tak połączysz pomieszczenia

Autor: Urszula Tatur
15 paź 2021 10:49

Pralka w łazience to często spotykany widok w wielu polskich domach. Umiejscowienie tego niezbędnego urządzenia w domu może okazać się problematyczne, gdy ze względu na mniejszy metraż nie można pozwolić sobie na wyizolowanie miejsca na pralnię. Zorganizowanie pralni w łazience okazuje się najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Łazienka to szczególne miejsce, w którym spotykają się funkcjonalność i estetyka. W tym pomieszczeniu zachowanie ładu i zastosowanie praktycznych rozwiązań są niezbędne. Równie ważna jest estetyka, mająca ogromny wpływ na jedną z głównych funkcji łazienki – to przede wszystkim przestrzeń do relaksu. Z tego punktu widzenia umiejscowienie w niej pralni może wydawać się nieodpowiednie... Jednak nie musi tak być! Liczne rozwiązania od firmy Peka pozwolą na ergonomiczne i zarazem estetyczne urządzenie domowej łazienki z pralnią.

Domowa pralnia w najlepszym porządku

Pralnia kojarzy się z dużą ilością rzeczy, które wywołują wrażenie nieładu w przestrzeni. Warto wydzielić tę strefę za pomocą składanych drzwi Hawa. W ten sposób nasza domowa pralnia nie będzie zaburzać porządku i estetyki reszty pomieszczenia. Remedium na dużą ilość przedmiotów jest zamontowanie praktycznych półek. Półki Extendo wyróżniają się tym, że mają uniwersalne zastosowania. Dzięki rozmaitym wariantom szerokości, można umieścić na nich rzeczy o zróżnicowanych wysokościach – zaczynając od ręczników, a kończąc na detergentach i proszkach do prania. W pralni istotne jest, aby w jak najwyższym stopniu wykorzystać każdą dostępną przestrzeń. Tutaj warto rozważyć zagospodarowanie narożników i wykorzystanie systemu Le Mans od Peka. W przypadku przestrzeni pralni i łazienki jego układ jest nieco inny w porównaniu do jego zastosowaniach w kuchni. Dzięki systemowi zyskujemy dodatkowe miejsce na przechowywanie rzeczy, które wymagają więcej miejsca niż zazwyczaj, takich jak puszyste ręczniki. O funkcjonalności wnętrza może decydować wiele szczegółów. Uchylne kosze pomogą uporządkować pranie, dla tych, którzy dysponują większą głębokością zabudowy Peka ma również kosze o pojemności 40 litrów. Dzięki specjalnemu wyciągowi zyskuje się więcej miejsca na schowanie detergentów. Niezwykle ergonomicznym rozwiązaniem jest składana deska do prasowania z przystawką do prasowania rękawów, która dzięki swojej konstrukcji nie zajmuje wiele miejsca.

Łazienka – harmonia wewnątrz i na zewnątrz

Z łazienki korzystamy codziennie i intensywnie. Przechowujemy tam liczne kosmetyki i akcesoria, których używa się niemal każdego dnia. W takim przypadku potrzebne jest przechowywanie jak najbardziej ergonomiczne, które pozwoli na korzystanie z danych przedmiotów z łatwością i wygodą. W szufladach łazienkowych świetnie sprawdzą się wkłady Scoop. Pudełka na żywność używane w kuchni, można również zaadaptować w łazienkowych szufladach. Także kuchenne maty antypoślizgowe mogą zabezpieczyć ich dno. Specjalne organizery można wykorzystać jako miejsce do przechowywanie kosmetyków do makijażu. W łazienkach trzymane są również liczne przybory i środki do sprzątania. Do takich przedmiotów sprawdzi się półka Snello, którą można umieścić pod łazienkowym blatem. Innym rozwiązaniem, które również znakomicie pasuje jest system Sesam – z przeznaczeniem do przechowywania przyborów do sprzątania.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także