Mała łazienka. 15 pomysłów na przechowywanie. Zdjęcia, inspiracje!

Mała łazienka. 15 pomysłów na przechowywanie. Zdjęcia, inspiracje!

Autor: Ewa Kozioł
10 marz 2022 13:16

Urządzenia małej łazienki to duży problem. Jeszcze większym wyzwaniem może okazać się zaplanowanie miejsca na przechowywanie. Jak sobie z nim poradzić? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów i dobrych pomysłów. A te znajdziecie w naszym artykule.

Umeblowanie małej łazienki może wydawać się trudne. Musimy nie tylko znaleźć miejsce na zamontowanie mebli, ale także nieco wolnej przestrzeni na wygodne z nich korzystanie – otwieranie szafek i szuflad oraz wyjmowanie potrzebnych przedmiotów. Pamiętajmy, że łazienka musi być przede wszystkim wygodna. A nie ma nic gorszego, niż małe i przeładowane sprzętami
pomieszczenie.

Mała łazienka: szafka pod umywalkę

Dlatego, zamiast decydować się pochopnie na zamontowanie szafki z umywalką o standardowej szerokości 60 cm, która zajmie całą przestrzeń małej łazienki, przyjrzyjmy się ofercie producentów mebli skrojonej właśnie na miarę małych wnętrz. W kolekcjach zaprojektowanych z myślą o niewielkich łazienkach znajdziemy szafki o szerokości, np. 55, 50, a nawet tylko 40 cm, a do tego dedykowane umywalki – dopasowane kształtem, rozmiarami i stylem do mebli. Nie musimy więc martwić się o dopasowanie do małej szafki odpowiedniej umywalki. Wszystko, co potrzebne do umeblowania małej łazienki znajdziemy bowiem w jednej kolekcji. Szafki pod umywalkę, szafki wiszące, słupki boczne, a także umywalki i lustra oferowane są w ramach spójnych stylistycznie serii wyposażenia.

Mała łazienka: meble z szufladami 

A co jeszcze wyróżnia meble do małych łazienek? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wykorzystanie przestrzeni. Warto wybierać meble z szufladami, bo one lepiej niż te ze standardowymi półkami i drzwiczkami pozwolą nam korzystać z zawartości. Wysuwając szufladę będziemy mieli wgląd w przechowywane rzeczy, nie ma również potrzeby schylania się. Nowoczesne akcesoria takie jak wkłady do szuflad, podziały i relingi zapewnią porządek w szufladzie i pomogą nam dobrze zorganizować jej zawartość. Dlatego szuflady sprawdzą się jako miejsce do przechowywania drobnych rzeczy, natomiast szafki z półkami będą odpowiednie do przechowywania detergentów, zapasu papieru toaletowego czy ręczników.

Kolejnym istotnym czynnikiem doboru mebli do małej łazienki jest ich sposób montażu. Z kilku powodów szczególnie polecane są modele podwieszane. Są wizualnie lżejsze niż meble stojące i nie zajmują tyle optycznej powierzchni. Pomieszczenie wydaje się większe, gdy podłoga pozostaje odkryta. Łatwiej jest też ją umyć i posprzątać w zakamarkach.

Mała łazienka: wykorzystaj przestrzeń

W małej łazience warto postawić na rozwiązania pozwalające maksymalnie wykorzystać przestrzeń. A więc zamiast zajmującej dużo miejsca szafki pod umywalkę o znacznych rozmiarach wybierzmy jej mniejszą i wizualnie lżejszą wersję, a obok zamontujmy wąski, za to wysoki słupek, który pomieści sporo rzeczy. Zrezygnujmy z lustra w klasycznej ramie na rzecz lustrzanej szafki, w której schowamy przybory toaletowe i kosmetyki. Nie zapominajmy też o dobrym oświetleniu, które rozjaśni małe
wnętrze – teraz możemy wybierać także szafki wiszące oraz lustra wyposażone w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także