Meble do łazienki. 7 świetnych pomysłów. Do dużej i małej łazienki!

Meble do łazienki. 7 świetnych pomysłów. Do dużej i małej łazienki!

Autor: Ewa Kozioł
28 cze 2022 11:45

Jakie meble wybrać do łazienki? Takie, które pasują do wielkości i układu pomieszczenia. Powinny być praktyczne i ładnie się prezentować. Na szczęście w ofercie producentów znajdziecie wiele ciekawych kolekcji mebli łazienkowych. 

Każdy, kto przechodził remont lub urządzanie nowego domu, zmierzył się z problemami, które występują podczas tego procesu. Poczynając od zamówienia towaru, ustalenia ekipy fachowców po wykonawcę mebli. Zgranie tych wszystkich czynników zawsze jest trudne, a wystarczy, że jedno z ogniw łańcucha wykonawczego wypadnie lub będzie przesunięte w czasie, pozostałe również na tym ucierpią. Co zrobić, by zminimalizować trudności i niepotrzebny stres podczas urządzania mieszkania? Oczywiście należy postawić na sprawdzonych fachowców, chociaż ostatnio jest to dość trudne, a także poszukać rozwiązań gotowych jak np. zestawy mebli, które dopasujemy do własnych potrzeb, eliminując tym samym udział kolejnych wykonawców.

Meble dopasowane do potrzeb

Wiadomo, że meble zrobione na wymiar przez stolarza są dopasowane do naszych potrzeb i wielkości łazienki. Zależy nam przecież, by każdy centymetr był wykorzystany i zabudowane zostały sprzęty, które chcemy ukryć. Problem jednak pojawia się z dostępnością i rzetelnością rzemieślników, co może nas narazić na długi czas oczekiwania i większe koszty. Korzystając z usług stolarza w obecnej sytuacji rynkowej związanej z inflacją, charakteryzującej się ciągłymi podwyżkami, zachodzi ryzyko wzrostu kosztów podczas realizacji przedsięwzięcia. Może zatem warto rozważyć gotowe zestawy mebli łazienkowych u sprawdzonych producentów?

Na rynku są dostępne modułowe szafki podumywalkowe i wiszące, które stanowią konkurencyjną ofertę do tych wykonanych przez stolarza. Marka Devo w swojej kolekcji Koral zaprojektowanej przez Grynasz Studio stworzyła gotowe rozwiązania, które sprawdzą się w każdej łazience. System mebli modułowych pozwala na dowolną konfigurację i zestawienie brył tworząc indywidualne rozwiązania. Zastosowanie wielu rodzajów szafek pozwala nam na umeblowanie łazienek o różnych kształtach i wymiarach. Elastyczność kompozycji pozwala klientom i architektom na stworzenie bardzo zindywidualizowanego zestawu. 

Zestawy mebli modułowych

Projektując łazienkę musimy przewidzieć miejsce na przechowywanie, zarówno środków czystości, jak i kosmetyków, których przybywa w zastraszającym tempie. Początkowo zaprojektowane szafki mogą z czasem okazać się zbyt małe. Możemy owszem zamówić u stolarza dorobienie dodatkowego miejsca na przechowywanie, ale wiąże się to z długim okresem oczekiwania, a często też z ryzykiem związanym z innym odcieniem materiału, z którego miałby być wykonany. Alternatywą mogą być gotowe zestawy mebli modułowych, które możemy indywidualnie konfigurować i rozbudowywać według potrzeb. Niewątpliwą zaletą jest pewność, że w każdej chwili dopasujemy brakujący element i będzie on pasował do pozostałych mebli.

W ofercie marki Devo znajduje się kolekcja Mood zaprojektowana przez wspomniane Grynasz Studio. Ten zestaw oryginalnych, minimalistycznych w odbiorze mebli sprawdzi się zarówno jako wyposażenie małych, jak i większych łazienek. Pozwala na dowolne zastosowanie i ustawienie modułów w zależności od wielkości pomieszczenia i potrzeb użytkowników.

Gotowe do odbioru

Niewątpliwą zaletą gotowych zestawów mebli łazienkowych jest ich gwarancja wykonania. Dokonując zamówienia, zawieramy jednocześnie umowę z producentem. Mamy zapewnioną cenę, która nie wzrośnie, nawet gdy w trakcie realizacji podwyższeniu ulegną ceny surowców i produkcji.

Niepodważalnym jest również jakość zastosowanych materiałów. Przetestowana odporność na wilgoć daje nam gwarancję, że w tak trudnych warunkach, jakie panują w łazience, meble mówiąc kolokwialnie "nie rozpadną się". Nie ma ryzyka, że blat został wykonany z nieodpowiedniego materiału, który nie wytrzyma kontaktu z wodą. Widząc wizualizacje, czy zdjęcia, a nawet meble w rzeczywistości w salonie, możemy je przetestować, dotknąć, sprawdzić zamykanie szafek i kolory. Łatwiej nam sobie je wyobrazić w naszym wnętrzu. Składając zamówienie mamy też podany termin realizacji, który jest jasno określony i nie ma ryzyka, że wykonawca się z niego nie wywiąże, co przy zamówieniach indywidualnych u rzemieślników nie jest już takie pewne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także