×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Meble do łazienki. Sprytne pomysły na przechowywanie. Warto je znać!

Meble do łazienki. Sprytne pomysły na przechowywanie. Warto je znać!

Autor: Ewa Kozioł
31 sty 2023 09:17

W każdej łazience przyda się miejsce na przechowywanie. Aby, było funkcjonalne i estetyczne, wystarczy trzymać się kilku zasad. Jakich? Oto kilka praktycznych pomysłów na przechowywanie w łazience.

W większości mieszkań łazienka, czasem nieduża, musi przyjąć na siebie rozmaite zadania, zdarza się, że i pralni, i pomieszczenia gospodarczego. By mimo wszystko była funkcjonalna, a zarazem estetyczna, kwestię przechowywania warto starannie zaplanować.

Fot. Raumplus

Przemyślany projekt

Przed remontem czy rearanżacją łazienki należy przyjrzeć się ilości kosmetyków, przyborów, ręczników czy chemii gospodarczej. To ułatwi nam ustalenie, ile potrzebujemy miejsca, by pomieścić wszystko, co jest nam na co dzień niezbędne. Następnie przeanalizujmy pomieszczenie pod kątem przestrzeni odpowiedniej na umieszczenie w niej schowków. Możliwości jest wiele. Płytka, ale duża szafka za lustrem, głębokie szuflady pod umywalką, zabudowa nad WC. Najbardziej użyteczna będzie szafa, niekoniecznie wnękowa. Najłatwiej jest wolne miejsca w łazience zagospodarować sięgając po meble na miarę i systemy przechowywania, które można skonfigurować pod konkretne potrzeby. To pozwoli w pełni wykorzystać każdy centymetr wolnej i dostępnej powierzchni.

Fot. Raumplus

Szafa na wymiar

Jeśli metraż i układ pomieszczenia nam na to pozwalają, wybierzmy do łazienki szafę. Rozwiązanie to może pomieścić pralkę, pojemnik na pranie, środki czystości, zapasy kosmetyków, a nawet deskę do prasowania, miotłę i mop!

– Planując duży regał w łazience warto zamówić taki wykonany na wymiar, który będzie sięgał od podłogi do sufitu. To najlepszy sposób, by wykorzystać nie tylko metraż, ale i wysokość pomieszczenia. U góry mogą się znaleźć przedmioty rzadziej potrzebne, sezonowe. To także dobre miejsce na plastikowe miski, kosze itp. Lekkie, ale duże przedmioty. Może się tu również znaleźć „żelazny zapas” kosmetyków czy papieru toaletowego. A skoro każda rzecz będzie miała swoje miejsce, to mamy zagwarantowany porządek – komentuje Aleksandra Basa, projektantka Raumplus.

Fot. Raumplus

Składane drzwi

Pamiętajmy, że nawet najstaranniej zagospodarowane półki pełne różnokolorowych przedmiotów zdominowałyby i zagraciły przestrzeń łazienki. Straciłaby ona na estetyce i wrażeniu przestronności. Właśnie dlatego całą domową strefę gospodarczą warto schować za składanymi drzwiami. Nie wymagają one wiele miejsca do swobodnego ruchu, a po otwarciu zapewniają dostęp od razu do całej zawartości szafy.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także