Meble w łazience: 3 praktyczne rozwiązania

Meble w łazience: 3 praktyczne rozwiązania

Autor: Urszula Tatur
13 lip 2021 12:32

Jak zaaranżować funkcjonalną a zarazem piękną łazienkę? Jak w pełni zagospodarować jej przestrzeń? I jak ją wyposażyć, by korzystanie z niej było łatwe i przyjemne? Na wszystkie te pytanie odpowiedzią mogą być akcesoria meblowe przeznaczone do toalet i pokoi kąpielowych. Zobacz dostępne rozwiązania.

Łazienka to, obok kuchni, najtrudniejsze do zaaranżowania wnętrze w domu. Jej wyposażenie jest tym bardziej kłopotliwe, że niezależnie od jej rozmiaru, usytuowania i specyfiki, musi spełnić co najmniej kilka warunków. Łazienka musi być i piękna, i funkcjonalna, dopasowana do stylu życia domowników – tych dorosłych i tych młodszych, a przy tym oferować komfort oraz stwarzać poczucie bezpieczeństwa. Ale to nie wszystko. Nie można zapomnieć, że muszą się w niej zmieścić wszystkie najważniejsze sprzęty i urządzenia. A jest ich wiele: wanna albo kabina prysznicowa (bądź to i to), toaleta, umywalka (lub dwie), pralka, choć jedna szafka i wszystko to, co chcemy w niej schować. A jest tego wiele: ręczniki, kosmetyki, detergenty…

Jak spełnić te wszystkie warunki i zaaranżować taką łazienkę, z której korzystanie rzeczywiście będzie łatwe i przyjemne? Wbrew pozorom nie musimy od razu porywać się na remont generalny! Niekiedy wystarczy wprowadzenie kilku, pozornie niewielkich udogodnień, by znacząco podnieść komfort codziennych czynności.

Zadbaj o porządek

W walce o cenne centymetry i porządek sojusznikiem mogą się okazać systemy cargo, które ułatwią uporządkowanie przedmiotów przechowywanych w łazienkach. A tych – jak wiadomo – może być sporo. Dwupoziomowe, wysuwane Cargo Mini Dolne REJS przeznaczone jest do szafek niskich o gł. 30 cm oraz: szer. od 15 do 40 cm (system jezdny dolny z mocowaniem frontu) lub o szer. od 30 do 40 cm (system jezdny dolny pod zawias). To dobre miejsce do ustawienia detergentów i środków czyszczących. Na wyższych półkach warto ustawić kosmetyki najpotrzebniejsze, zaś na tych niższych – te, po które sięgamy rzadziej.
Wykonane z drutu, ażurowe cargo to również dobre miejsce do przechowywania ręczników. Można je ułożyć na półeczkach cargo dwupoziomowego, bądź też – ułożyć w koszu modelu jednopoziomowego. Obie opcje umożliwią odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu ręczniki dłużej będą świeże i pachnące. Kosz Cargo Mini można zawiesić na specjalnym uchwycie na froncie tradycyjnym i uchylnym lub też zamocować na dolnym systemie jezdnym przystosowanym do frontu wysuwanego lub na zawiasach. Przeznaczony jest do szafek o szer. od 30 do 60 cm i gł. 30 cm.
Oba warianty Cargo Mini Dolne dostępne są w uniwersalnej bieli. Spójna kolorystyka wszystkich elementów systemu: kosza i maskownic zasłaniających system jezdny, pasuje do aranżacji utrzymanych w różnych stylach.

Kosz na pranie – jaki wybrać?

Nic nie potrafi tak wytrącić z równowagi jak sterta brudnych ubrań i ręczników na łazienkowej podłodze. Jeśli chcemy uniknąć tego widoku, warto zainwestować w odpowiednie kosze na pranie. Najlepiej sprawdzą się takie, które możemy schować w szafce. To praktyczne i dyskretne rozwiązanie. Zwłaszcza, że kosze REJS można montować na wiele sposobów.
- Oferta koszy na pranie REJS obejmuje pojemniki, które można przymocować do frontu otwieranego tradycyjnie (na zawiasach) bądź uchylnie. Można je też zawiesić na specjalnych prowadnicach i wysuwać jak szufladę. Jeśli zaś od razu chcemy segregować ubrania na ciemne i jasne, warto zwrócić uwagę na system obejmujący nie jeden, ale dwa kosze. Rozwiązanie to przeznaczone jest do szafek o szer. 60 cm. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu marki REJS.
Kosze na pranie wyróżniają się ażurową budową, która zapewnia dostęp powietrza i jego cyrkulację. Te większe wykonane są z tworzywa sztucznego w matowym, białym wykończeniu i oferowane są w komplecie z pokrywą. Te mniejsze zaś – z białego drutu i bez pokrywy.

Lepsze wykorzystanie miejsca

Warto zastanowić się również, czy w pełni wykorzystujemy przestrzeń, którą dysponujemy. A ta, szczególnie w okolicy umywalki, jest na wagę złota. To tu najwygodniej jest przechowywać środki czystości, kosmetyki i akcesoria do codziennej higieny. Dlatego warto zagospodarować nawet miejsca nieoczywiste jak te wokół syfonu. Optymalnym rozwiązaniem są wyprofilowane szuflady, które z jednej strony umożliwią pełne zagospodarowanie przestrzeni, a z drugiej – dzięki pełnemu wysuwowi – ułatwią dostęp do schowanych rzeczy. Ich uzupełnieniem są nowe osłony syfonu marki REJS, które zabezpieczą produkty przed upadkiem.

Osłony przeznaczone są do szuflad z dnem z płyty 16 mm, o głębokościach od 270 do 650 mm. Co ważne – można je bez trudu przyciąć pod konkretny wymiar, a także – dzięki temu, że są produkowane z elastycznego tworzywa – dopasować do konkretnej szuflady. Polecane są do szuflad wysokich i niskich każdego producenta. Sposób montażu tylnej ścianki nie ma znaczenia – osłony syfonu można zamocować do ścianki ustawionej na dnie lub za dnem szuflady. Dostępne są w trzech kolorach: białym, srebrnym i grafitowym.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także