PARTNER PORTALU
Modna łazienka: 12 kolekcji mebli

Modna łazienka: 12 kolekcji mebli

Autor: Urszula Tatur
24 kwi 2019 09:20

Przemyślane pod względem funkcji oraz estetyki meble łazienkowe pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni, zachowując jednocześnie relaksacyjny charakter pomieszczenia.

Ważnym elementem wyposażenia nawet najmniejszej łazienki są meble. Jeszcze nie tak dawno koncentrowaliśmy się na zakupie szafki pod umywalkę czy dodatkowego słupka, a wybór ten ograniczał się do bieli, antracytu oraz koloru drewna. Obecnie na rynku odnajdziemy równie reprezentacyjne kolekcje mebli łazienkowych, jak te oferowane do salonu. Co więcej, dzięki modułowemu charakterowi dostępnych kolekcji, każdy może nie tylko dopasować meble do swojej łazienki, ale w pełni je spersonalizować. W ramach jednej linii wzorniczej oferowane są bowiem bryły zróżnicowane pod względem kolorystyki, rozmiaru, a nawet sposobu montaż umywalki.

Dotyczy to w dużej szafek podumywalkowych, które dostępne są średnio w pięciu różnych szerokościach (od 40 – 130 cm). Pozwala to na wybranie modelu optymalnie dopasowanego nie tylko do metrażu wnętrza, ale też codziennych potrzeb użytkowników. Alternatywa dla tradycyjnej szafki z umywalką są konsole z blatem. Nie tylko powiększają one przestrzeń do przechowywania łazienkowych akcesoriów, ale też pozwalają na estetyczne wyeksponowanie tych kosmetyków, które, ze względu na częstotliwość ich użytkowania, lubimy by były pod ręką. Podwieszane model można dowolnie łączyć, tworząc atrakcyjne i funkcjonalne aranżacje.

Także szafki wysokie i półwysokie oferują większe możliwości aranżacyjne. Dostępne są nie tylko w modnej wersji podwieszanej, ale też jako elementy stojące. Zróżnicowana głębokość, efektowne nóżki czy lustrzane fronty pozwalają zindywidualizować przestrzeń. Na szczególną uwagę zasługują meble modułowe podtynkowe, których fronty są całkowicie zlicowany ze ścianą. Dodatkowo ich producent daj możliwość indywidualnego wykończenia frontu, dzięki czemu mogą one całkowicie wtopić się w tło, lub wręcz przeciwnie – znacząco się wyróżnić.

Nowoczesne meble łazienkowe to także sprytne rozwiązania ułatwiające organizację przestrzeni i pozwalające zagospodarować ją w optymalny sposób. Szafki umywalkowe wyposażone w samodomykające się szuflady z pełnym wysuwem gwarantują łatwy dostęp do przechowywanych tu kosmetyków, a systemy organizacji wewnętrznej pozwalają utrzymać porządek. Szafki nad umywalkę ze zintegrowanym lustrem wyposażone są nie tylko w energooszczędne oświetlenie LED, ale też mają wbudowane gniazda, do których można połączyć szczoteczkę do zębów, golarkę czy depilator.

Alternatywą dla wszelkich schowków czy szafek są otwarte półki, które w przestrzeni łazienkowej zyskują coraz większą popularność. Pozwalają one na wyeksponowanie ulubionych kosmetyków, jednocześnie zapewniając łatwy dostęp do tych najczęściej używanych. Otwarte półki w łazience mają jeszcze jedną funkcję – nobilitują one przestrzeń do rangi salonu kąpielowego. Wszystko to, by korzystanie z łazienki było przyjazne, komfortowe, a jej przestrzeń przyjemna dla oka.

Może spodoba Ci się także Nowoczesna łazienka: zobacz jak możesz ją urządzić

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także