Czarny grzejnik w łazience: 5 świetnych pomysłów

Czarny grzejnik w łazience: 5 świetnych pomysłów

Autor: Justyna Łotowska
20 lip 2021 14:37

Łazienka w końcu otwiera się na stylistyczno-designerskie szaleństwo. Projektanci stawiają na coraz odważniejsze rozwiązania, tworząc designerską i funkcjonalna przestrzeń zarazem. Mimo szaleństwa palety barw, ekstrawagancka królowa kolorystyczna może być tylko jedna, a jest nią oczywiście czerń! Zobaczcie 5 aranżacji łazienek z czarnym grzejnikiem!

Kolor czarny, podobnie jak jego białe przeciwieństwo, zalicza się do podstawowych elementów palety barw, które niezwykle często stanowią aranżacyjną bazę. Potencjał ciemnej strony mocy w ostatnim czasie przejawia się nie tylko w industrialnych salonach czy loftowych sypialniach, ale także w łazienkach. To kolor, który nadaje niepowtarzalnego charakteru domowemu SPA, doskonale korespondując z wieloma projektami.

Warto zauważyć, że głębokie odcienie czerni, w połączeniu z miedzianymi dodatkami czy też złotymi elementami, na przykład w postaci armatury, wnoszą do łazienkowego wnętrza ekskluzywną nutę, podkreślając szykowny wygląd i niekwestionowaną jakość materiałów wykończeniowych. Aby jednak ten kolor był subtelnym podkreśleniem projektu, a nie okazał się aranżacyjną zgubą, najlepiej przemycić go do domowego SPA w standardowych elementach wyposażenia wnętrz. Pozwalają na to między innymi grzejniki marki Luxrad.

Czarny grzejnik w łazience

W każdej łazience obowiązkowo musi znaleźć się miejsce na kaloryfer, który może być nie tylko wydajnym źródłem ciepła, ale również ozdobą i funkcjonalnym elementem pomieszczenia. Czerń doskonale komponuje się również z aranżacją opartą na drewnie i granacie, czego dowodem jest nowoczesna łazienka z grzejnikiem Kwadro w matowym wykończeniu, której dekoracyjne dopełnienie stanowią geometryczne panele ścienne.

Nie sposób nie wspomnieć również o typowo loftowym projekcie, w którym króluje kompromis pomiędzy pomarańczową cegłą a surowym betonem oraz połyskujący czernią Pollux w postaci gładkiej płyty ze szkła hartowanego. W ostatnim czasie w łazienkach prym wiodą również kabiny prysznicowe otwarte na wnętrze – sprytnym wyznaczeniem tej strefy mogą być lekko grafitowe przeszklenia z czarną ramą, która z kolei doskonale współgra z nawiązującą do konstrukcji Scalą New.

Domowe SPA może być również synonimem luksusowej klasyki, w której biel ścian i mebli przenika się z czernią wzorów na płytkach ceramicznych i designem tapety, a także grzejnika Kastor. Ten uniwersalny kolor odnajdzie się w każdym stylu, a jednocześnie wprowadzi do niego pierwiastek niewymuszonej elegancji. Jak widać, zarówno czerń, jak i grzejnik nie jedno ma imię, a produkty marki Luxrad z pewnością dopełnią każdą łazienkową aranżację.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także