PARTNER PORTALU
Grzejnik łazienkowy - zadbaj o temperaturę przez cały rok

Grzejnik łazienkowy - zadbaj o temperaturę przez cały rok

Autor: Anna Usakiewicz
08 sie 2019 14:38

Co w sytuacji, gdy podczas wczesnej jesieni czy późnej wiosny, gdy system C.O. nie grzeje, temperatura za oknem spadnie niżej niż zwykle?

Problem ten rozwiążę łazienkowy grzejnik elektryczny Doris, który możemy podłączyć do instalacji centralnego ogrzewania, a dodatkowo wyposażony jest w element grzewczy i wentylator. Dzięki pracy z pełną mocą szybko przygotuje łazienkę na kąpiel lub prysznic, a także wysuszy ręczniki.

W jaki sposób ogrzewa?

Na rynku dostępny jest elektryczny grzejnik łazienkowy, który można podłączyć do instalacji C.O. Doris Mixt można podłączyć hydraulicznie do instalacji centralnego ogrzewania.W sytuacji, gdy nie możemy liczyć na C.O., grzejnik zapewni właściwą temperaturę, dzięki energii elektrycznej i elementowi grzewczemu, który wykonano ze stali nierdzewnej inox. Dzięki bardzo dużej powierzchni grzewczej, energia zmagazynowana wewnątrz całego urządzenia, uwalniana jest do otoczenia stopniowo. Gwarantuje to jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia oraz wysoką jakość powietrza na wyjściu z urządzenia.

Cieszymy się komfortem cieplnym przez cały rok również dzięki wentylatorowi, który wspomaga pracę elementu grzewczego. Pozwala on w dowolnym momencie zwiększyć moc urządzenia. Zamontowany wentylator jest wydajny, szybko dogrzejemy łazienkę i wysuszymy ręczniki, dzięki kontroli prędkości wentylatora w połączeniu z dodatkowym elementem grzewczym, gwarantuje bardzo cichą pracę, a dla poprawy jakości powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu - wbudowano w niego siatkowy filtr cząsteczek stałych, wielorazowego użytku.

Urządzenie to może przez pewien czas (od 1 minuty do 2 godzin) pracować z maksymalną mocą, aby szybko przygotować łazienkę na kąpiel lub prysznic oraz wysuszyć ręczniki lub drobną bieliznę.

Za pomocą pokrętła wybieramy czas, w którym grzejnik pracuje z uwzględnieniem maksymalnych parametrów, aby osiągnąć komfort cieplny w możliwie najkrótszym czasie. Po jego otrzymaniu urządzenie samoczynnie powraca do normalnego cyklu pracy.

Suszarka łazienkowa z oferty Atlantic Polska posiada cyfrowy termostat temperatury - z elektronicznym systemem, który pozwala kontrolować zakres temperatur pracy urządzenia z dokładnością do 0,1 st.C. 

Programowanie i aplikacja mobilna

W urządzenie wbudowano zegar i programator 24/7. Mamy do dyspozycji 3 programy czasowe dla każdego dnia tygodnia z możliwością kopiowania ustawień na kolejne dni. Poza tym urządzenie może współpracować z dowolnym programatorem zewnętrznym, który będzie zdalnie zarządzał jego pracą.

Grzejnikiem możemy zarządzać także z poziomu aplikacji mobilnej - dzięki technologii bezprzewodowej, dwukierunkowej komunikacji radiowej pomiędzy urządzeniami.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także