PARTNER PORTALU
Grzejniki do łazienki - 15 dekoracyjnych modeli

Grzejniki do łazienki - 15 dekoracyjnych modeli

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
27 lut 2019 11:32

Grzejnik w łazience pełni wiele funkcji. Zapewnia komfort cieplny w pomieszczeniu, zapobiega nadmiernej wilgoci, jest suszarką do ręczników, a niekiedy... nawet dekoracją na ścianie!

Łazienka to szczególne miejsce w każdym domu, gdzie pragniemy czuć się komfortowo i być otuleni ciepłem. Kluczem do osiągnięcia takiej atmosfery jest nie tylko dopasowanie odpowiedniej mocy grzewczej grzejnika, ale i jego walorów użytkowych oraz estetycznych.

Grzejnik – szczególnie łazienkowy – jest często elementem dobrze wyeksponowanym, nie powinien być zatem traktowany jedynie w kategoriach stopni Celsjusza. Oprócz spełnienia walorów estetycznych, powinien być również funkcjonalny.

Zwykle grzejniki łazienkowe mają konstrukcję drabinkową, która pozwala na wygodne zawieszanie i suszenie ręczników. Mogą być również wyposażone w dodatkowe akcesoria: wieszaki, uchwyty czy lustra. Obecnie coraz większe zainteresowanie zyskują także grzałki elektryczne, które montowane są w grzejniku fabrycznie lub dostarczane jako oddzielny element. Wersje hybrydowe grzejników sprawdzają się szczególnie w okresach przejściowych, gdy jesteśmy narażeni na wahania temperatur. Pozwalają w szybki i wygodny sposób wypełnić łazienkę przyjemnym ciepłem bez konieczności uruchamiania systemu centralnego ogrzewania.

Tekst: Magdalena Pięcińska, Specjalista ds. Technicznych, Zehnder Polska Sp. z o.o.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także