PARTNER PORTALU
Grzejniki łazienkowe: jak je wybrać?

Grzejniki łazienkowe: jak je wybrać?

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
02 lis 2020 09:35

Kluczem do zapewnienia optymalnej temperatury w łazience jest dobór grzejnika, który oprócz odpowiedniej mocy cieplnej, zapewni nam również miejsce do przechowywania, czy suszenia ręczników.

Nie ma nic przyjemniejszego od gorącej kąpieli w chłodny, jesienny poranek. Szczególnie, kiedy uczucie ciepła towarzyszy nam również po wyjściu z wanny, czy spod prysznica. Domowa łazienka to coś o wiele więcej niż miejsce do codziennej higieny. To przede wszystkim nasze prywatne spa, w którym możemy się odprężyć po ciężkim dniu pracy. Do głębokiego relaksu potrzebna jest odpowiednia atmosfera, a także optymalna temperatura. Dokonując wyboru grzejnika łazienkowego, należy wziąć pod uwagę nie tylko parametry cieplne, ale również jego dodatkowe funkcje, takie jak możliwość suszenia ręczników i ubrań oraz formę dekoracyjną.

Grzejnik łazienkowy z funkcją przechowywania

Przytulna i funkcjonalna – taka powinna być domowa łazienka. Ważne jest, aby wygospodarować w niej odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. Jak się okazuje, tu także z pomocą przyjść mogą grzejniki! Na rynku są modele (np. Niva Bath od Vasco), które, w przeciwieństwie do klasycznych modeli, montuje się w odległości 32,5 cm od ściany. Uzyskana w ten sposób przestrzeń między ścianą a plecami grzejnika służy do zamontowania jednego wieszaka oraz trzech półek. Odłożone na czas kąpieli ręczniki, czy szlafrok będą tam na nas czekać – przyjemnie ciepłe i miękkie.

Drabinkowe grzejniki łazienkowe to klasyka

Grzejniki drabinkowe to już klasyka wyposażenia łazienek. Można je spotkać w większości polskich domów, ponieważ łączą nienaganną estetykę z wysoką funkcjonalnością. Posiadają profile grzewcze ustawione poziomo, umożliwia więc komfortowe odwieszanie i suszenie mokrych ręczników. Dodatkowo można je wyposażyć w samoprogramującą się dmuchawę elektryczną, która przyspiesza nagrzewanie pomieszczenia.

Modele drabinkowe spotykamy również w łazienkach, czy toaletach publicznych. Klasyczną formę drabinki wzbogacić można o nowoczesne elementy, takie jak okrągłe kolektory czy prostokątne profile grzewcze. 

Grzejniki żeberkowe - retro w nowoczesnym wydaniu

Spotykane w loftach, czy w starych kamienicach grzejniki żeberkowe ponownie zyskują na popularności. Kojarzą się one bowiem z niezawodną jakością i mocą, dla której ogrzanie dużych łazienek nie stanowi najmniejszego problemu. Jedną z takich nowych propozycji jest grzejnik Ritmo (Vasco). Jest on dostępny w wielu rozmiarach, a dodatkowo można go wyposażyć w poręcz, która idealnie sprawdzi się jako wieszak na ręczniki.

Ciepło w mgnieniu oka

Dodatkowym atutem grzejników łazienkowych jest możliwość wyboru modeli z grzałką elektryczną lub stricte elektrycznych, którymi możemy ogrzać samą łazienkę w cieplejsze dni lub ją szybko dogrzać np. na czas kąpieli. Tu do wyboru mamy całą gamę modeli elektrycznych, od klasycznych po nowoczesne wzory.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także