Jak wybrać grzejnik do łazienki? 9 świetnych modeli

Jak wybrać grzejnik do łazienki? 9 świetnych modeli

Autor: Ewa Kozioł
05 maj 2022 14:55

Grzejniki łazienkowe dostępne dziś w ofercie producentów są nie tylko funkcjonalne, ale i bardzo efektowne. Wybór jest naprawdę spory. Możesz zdecydować się model drabinkowy, lustrzany kaloryfer czy grzejnika z dowolną grafiką na szkle.

Grzejnik – must have w każdej łazience

Tego, że grzejnik powinien pojawić się w absolutnie każdej łazience, nie trzeba przecież nikomu tłumaczyć. I choć część inwestorów ma wątpliwości co do tego, czy nie zdecydować się wyłącznie na ogrzewanie podłogowe, to jednak wymiennik ciepła jest nie tylko efektywnym elementem instalacji grzewczej czy też gwarancją tego, że we wnętrzu nie pojawi się wilgoć, ale przede wszystkim funkcjonalnym urządzeniem, które nie będzie zależne od reszty systemu, a do tego z powodzeniem będzie odgrywać rolę miejsca na ręczniki.

Nie można zapomnieć również o funkcji dekoracyjnej grzejnika – designerskie źródło ciepła nada charakteru każdej łazienkowej aranżacji, jednocześnie podkreślając jej styl. Modele drabinkowe sprawdzą się szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, w których liczy się każdy centymetr. O spotęgowanie funkcjonalności zatroszczy się natomiast lustrzany kaloryfer. Wielbiciele relaksu w domowy SPA mogą natomiast zdecydować się na montaż grzejnika z dowolną grafiką na szkle hartowanym, która wprowadzi do wnętrza przytulny klimat, a także sprawi wrażenie większej przestrzeni.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze grzejnika łazienkowego?

Szeroka gama oferowanych produktów sprawia, że wybór grzejnika jest jednocześnie wielką przyjemnością i sporym wyzwaniem. Właśnie dlatego przy wyborze urządzenia grzewczego szczególną uwagę należy zwrócić na kilka czynników. Pierwszym z nich jest specyfika pomieszczenia – znaczenie mają takie kwestie, jak ta, czy w łazience znajduje się okno, czy któraś ze ścian jest ścianą zewnętrzną. Usytuowanie oraz wielkość pomieszczenia będą wyznacznikiem przy określeniu mocy grzejnika, która z kolei jest wyznacznikiem efektywności wybranego modelu.

Jak już jednak ustaliliśmy, nie bez znaczenia będzie tu sam wygląd wymiennika ciepła. Istotny będzie tutaj zarówno kształt, jak i jego kolor. 

Dzisiejsze aranżacje wyróżniają się estetyką i niezwykłą dbałością o każdy szczegół. To właśnie z tego względu nawet te urządzenia, które z założenia mają być wyłącznie praktycznym elementem wyposażenia, są przedmiotami z designerską duszą. Do tej grupy zaliczają się również grzejniki – funkcjonalne, efektowne i szykowne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także