Kolor w łazience. 7 pomysłów na kolorowy grzejnik. Zobacz!

Kolor w łazience. 7 pomysłów na kolorowy grzejnik. Zobacz!

Autor: Ewa Kozioł
10 lut 2022 13:33

Żółty, granatowy, zielony, a może różowy? Jaki grzejnik wybrać do łazienki? Postaw na grzejnik w kolorze, który przyciąganie wzrok i nada łazience charakteru. 

Kolor żółty w łazience

Łazienkowa aranżacja może być czarno-biała, tak jak połączenie białych lameli i wyjątkowo czarnego grzejnika Optimus, może być jednak nieco bardziej intrygująca. Ciepły odcień żółtego w 2021 roku został ogłoszony kolorem roku przez Instytut Pantone. Zeszłoroczny trend na dłużej zagościł we wnętrzach, przyczyniając się do tego, że domowe aranżacje zyskały zupełnie nowy, pozytywny i orzeźwiający wymiar. Dlaczego wiec nie wykorzystać cytrynowego odcienia w łazience?

Mocny motyw przewodni można zestawić na przykład z naturalnym klimatem, za który może odpowiadać drewno oraz zielona roślinność. O przełamanie cytrynowej barwy zatroszczy się również klasyczna czerń, uniwersalna szarość, a także typowa dla łazienek biel. Nowoczesnym akcentem w żółtej wersji będzie natomiast grzejnik Atakama marki Luxrad.

Możemy zdecydować się również na wykorzystanie koloru wybranego przez Pantone w 2022 roku i w naszej łazience postawić na kolor Veri Peri.

Granat w łazience

We wnętrzarskich trendach sporym zainteresowaniem cieszy się również granat, zwany także nową czernią. Łazienki z mocnym akcentem są synonimem elegancji i ponadczasowości. Granat może dominować na ścianach i być połączony z beżowymi materiałami wykończeniowymi, takimi jak kafelki na ścianach czy też zestawiony z elementami funkcjonalnymi, na przykład grzejnikiem Model E z osłoną w kolorze wybranym z palety RAL.

Kolor granatowy może być również dekoracyjnym dodatkiem, który doskonale będzie korespondować z naturą drewna czy też geometrycznymi płytkami ceramicznymi. Dopełnieniem mocnych akcentów będzie na przykład wymiennik ciepła Kwadro, który bez dwóch zdań skradnie serca wielbicieli prostoty i elegancji.

Róż w łazience

Róż może wydawać się typowo kobiecym akcentem. Odcień fuksji jest jednak na tyle charakterny, że z powodzeniem można go zestawić z męską czernią i uniwersalną bielą, znajdując w ten sposób kompromis dla obu płci. Wielbiciele odważnych aranżacji mogą więc postawić na różową wannę wolnostojącą i zaakcentować ją grzejnikiem w tym samym odcieniu. Na prowadzenie wysuwa się tutaj grzejnikowa klasyka gatunku w postaci grzejnika Regular.

Aby nieco stonować kolorowe szaleństwo, na koniec warto wspomnieć również o naturalnym przepisie na łazienkę, którego głównym składnikiem będzie zieleń w łagodnej, jasnooliwkowej formie. Ten kolor doskonale prezentuje się z luksusem złota, przeszklonym prysznicem i lustrem, ale również z ciemnym drewnem, na którym może zawisnąć jasnozielony Neptun.

Jak widać, kolorowa łazienka może mieć wiele odsłon – wyjątkowe barwy mogą rządzić całą aranżacją lub być wyłącznie dekoracyjnym akcentem. Wszystko zależy od upodobań inwestorów, którzy zawsze powinni pamiętać, że wiele możliwości i to zarówno efektownych, jak i efektywnych dają im tak niepozorne urządzenia, jak grzejniki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także