×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Ogrzewanie podłogowe do zabudowy suchej

Ogrzewanie podłogowe do zabudowy suchej

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
02 lip 2020 11:01

Ogrzewanie podłogowe, ze względu na wymogi konstrukcyjne i konieczność zabudowy na mokro, do chwili obecnej cieszyło się dużą popularnością na rynku nowo powstających inwestycji mieszkaniowych. Wyzwanie stanowiła natomiast instalacja systemu w istniejącym budownictwie. Te czasy już minęły.

Dzięki innowacyjnemu systemowi płytowemu  do zabudowy suchej, podłogówka może być z powodzeniem montowana także w remontowanych pomieszczeniach.

Prosty układ

System płytowy składa się z dwóch komponentów - panelu do zabudowy suchej oraz profilu przewodzącego ciepło wykonanego z aluminium lub ze stali. Płyta podstawowa do montażu ogrzewania podłogowego dedykowana jest rurom 16 x 2,0 mm. Pozwala na użycie standardowych produktów suchego, jak również mokrego jastrychu – cementowego, anhydrytowego. Wykonana została z twardej pianki polistyrenowej (EPS) z wyprofilowanymi kanałami. Dzięki temu, że nie wymaga dużych wysokości konstrukcyjnych, z powodzeniem może być stosowana we wnętrzach poddawanych renowacji lub remontom.

Rozwiązanie pełne zalet

System płytowy poza możliwością montażu w zabudowie suchej, oferuje także szereg korzyści w zakresie instalacji podłogówki. Zoptymalizowany wymiar płyty oraz lekka konstrukcja sprawiają, że rozwiązanie to jest łatwe w obsłudze i korzystne dla drewnianych sufitów. Z kolei perforacje w profilu przewodzącym ciepło ułatwiają przełamywanie i dopasowanie go do pożądanych wymiarów bez użycia narzędzi. Płyta może być ułożona w pojedynczym lub podwójnym meandrze, co przekłada się na równomierny rozkład temperatur i oddawanie ciepła. System ten oznacza także wiele zalet dla wykonawców instalacji, np. krótki czas montażu i budowy. Natomiast niskie temperatury zasilania sprawiają, że rozwiązanie to jest idealne dla odnawialnych źródeł energii. W przypadku wykorzystania suchego jastrychu nie ma także konieczności wygrzewania posadzki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także