10 pomysłów na ścianę z prysznicem. Zobacz je wszystkie!

10 pomysłów na ścianę z prysznicem. Zobacz je wszystkie!

Autor: Urszula Tatur
26 lut 2021 11:00

Efekt marmuru, połyskująca mozaika, czy dekor drewna. Pomysłów na wyeksponowanie ściany z prysznicem jest wiele. Zobaczcie 10 z nich.

Urządzając łazienkę coraz częściej decydujemy się na prysznic. Nie tylko z powodzeniem zastępuje on tradycyjną wannę, ale i pozwala na bardziej ergonomiczne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Dotyczy to zwłaszcza małych łazienek, choć i w tych zupełnie dużych prysznic doskonale wpisuje się w aranżację.

Prysznic w łazience to już nie duża przeszklona kabina z ciężkimi profilami, głębokim brodzikiem, nadająca się najczęściej do kąta. Standardy urządzanych przez nas wnętrz poszły wysoko w górę. Tak, iż obecnie chcemy mieć prysznic, którego właściwie nie będzie widać, a nawet więcej – taki, którego będziemy widzieć jedynie pięknie udekorowaną ścianę.

Dostępne na rynku rozwiązania w stu procentach pozwalają nam na spełnienie tych zachcianek. Piękne tafle szkła zastępujące masywne kabiny, delikatne chromowane profile i oczywiście odpływy montowane w podłodze sprawią, iż nasza strefa prysznica pozostanie właściwie niezauważalna. Pozostanie jedynie kwestia właściwego jej oznakowania – wykończenia ścian tuż za nim. Najprostszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem jest tu zastosowanie mozaiki czy też płytek. Dostępne na rynku wzory, kolory i formaty dają pole do popisu dla wyobraźni.

Płytki ceramiczne tworzą trwałe okładziny, odporne na wilgoć i bezpośrednie działanie wody, któremu poddawane są szczególnie w strefie prysznica. Dominują nad innymi materiałami bogactwem oferty wzorniczej. Wśród najpopularniejszych obecnie dekorów są imitacje tradycyjnych materiałów – kamienia naturalnego, w tym jakże modnego marmuru, drewna, a także płytki odwzorowujące surową powierzchnię betonu czy metalu. Jeżeli dodać do tego atrakcyjną paletę dekorów i elementów uzupełniających (szczególnie modne są mozaiki sześciokątne), to mamy możliwość stworzenia naprawdę ciekawych i wizualnie efektownych kompozycji w strefie prysznica.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także