PARTNER PORTALU
3 pomysły na płytki jak drewno

3 pomysły na płytki jak drewno

Autor: Anna Usakiewicz
20 lis 2017 11:20

Wzór drewna, zapisany wiernie na podłodze to sposób na efektowne wnętrza bez kompromisów. Kolor drewnianych desek oraz rysunek słojów ocieplają aranżację i z naturalną klasą wpasowują się do każdego stylu.

Urządzając łazienkę szukamy równowagi pomiędzy naturalnym pięknem a wytrzymałością. 

Drewno w łazience to marzenie wielu, niewiele osób ma jednak odwagę i możliwości,
by wprowadzić je do łazienkowej przestrzeni. Dlatego wyposażenie wzorowane na drewnie to rozwiązanie idealne - praktyczne, bo pozwala zapomnieć o ograniczeniach naturalnego, wrażliwego materiału, a jednocześnie – wykorzystać jego cały stylistyczny potencjał. Płytki ceramiczne, meble czy akcesoria imitujące drewno swoje wzory i kolory czerpią z natury. Płytki są także wytrzymałe, odporne na wodę i wilgoć. Przetrwają bez uszczerbku całe lata.

Skandynawia na podłodze

Niezwykle urzekający przepis na wykorzystanie drewna we wnętrzach mają Skandynawowie - chłodne kolory, przestrzenie pozbawione zbędnych dekoracji, stawiające na prostotę wyposażenie. Powinny się w nich pojawić naturalne lub wzorowane na naturalnych materiały - wzór drewna jest tu niemal obowiązkowym składnikiem. Może być obecny w postaci dodatków, ale głównym, wybijającym się na pierwszy plan elementem powinna być drewniana podłoga. Świetnie sprawdzą się inspirowane bielonym drewnem płytki gresowe Finwood White – o zimnym odcieniu lub te z cieplejszym wykończeniem - Chesterwood Cream. Dla miłośników starej, spękanej podłogi idealne będą płytki Sandwood White, na których doskonale odwzorowano sęki i naturalne rysy drewna. W koncepcie I Love Wood marki Cersanit płytki gresowe w wyjątkowy sposób odwzorowują strukturę i rysunek drewna. W skandynawskim wnętrzu nie może ich zabraknąć!

Klasyczny vintage

Miłośnicy ciemnego drewna również odnajdą inspirowane nim materiały. Wzór ten o nasyconej, ciepłej kolorystyce, dobrze sprawdzi się na podłodze w pełnych niedbałej elegancji łazienkach, inspirowanych brytyjską klasyką. Taki właśnie klimat łatwo stworzymy przy użyciu płytek Royalwood w odcieniu brown, z konceptu I Love Wood. Płytki te układane w znaną z parkietów „jodełkę” to ukłon w stronę dawnych epok. Można nieco przełamać styl, żeby nie stał się zbyt dosłowny - w zestawieniu z ciemną, klasyczną podłogą świetnie wyglądać będą białe płytki ścienne imitujące tradycyjne kafle o lekko frezowanych brzegach. Równowagę osiągniemy również dodając stylizowane dekoracje i meble z przecieranego drewna. Uzyskamy wtedy przytulny klimat vintage.

Minimalistyczny industrial

A może drewno w wydaniu „total look”? Jeśli decydujemy się na jego wzór zarówno na ścianach, jak i podłogach, dobrze żeby miało ten sam kolor i wykończenie. Warto postawić wtedy na płytki gresowe – te same możemy ułożyć w całym pomieszczeniu. Wtedy jednak musimy zdecydować się na neutralne dodatki – kolejny wzór drewna mógłby wprowadzić chaos. Ciemna, ale chłodna kolorystyka idealnie sprawdzi się w łazienkach inspirowanych industrialnym stylem. Płytki Finwood z konceptu I Love Wood w kolorze brązu przechodzącego w szarość stworzą doskonałe zestawienie z betonem architektonicznym i industrialnymi elementami, takimi jak meble z metalowych rurek czy nowoczesny wieszak na ręczniki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także