PARTNER PORTALU
Biała łazienka - piękne płytki łazienkowe z kwiatowym motywem

Biała łazienka - piękne płytki łazienkowe z kwiatowym motywem

Autor: Justyna Łotowska
12 sie 2022 12:51

Velo Bianco to nowa kolekcja marki Domino. Płytki z motywem kwiatowym przywodzą na myśl delikatne muśnięcia cieniutkim piórem do kaligrafii, a nieregularna, białą mozaikę połączono ze złotymi detalami.

Świat natury bezustannie inspiruje twórców, wciągając ich w grę pełną zaskoczeń i nieoczywistości. Przykładem jest nowa kolekcja Grupy Tubądzin Velo Bianco, w której sztuka i otaczająca nas przyroda zyskały nowy wymiar. Strukturalna tkanina stała się tłem obrazu, a równocześnie stanowi doskonałe wykończenie strukturalnej mozaiki.

Płytki łazienkowe w jasnych kolorach - artystyczna wizja natury

Projektantka nadała swojej kreacji niepowtarzalny charakter. Każdy detal ma tu znaczenie: struktura splotu płóciennego, odręczny rysunek, a także drobne, złote elementy, którymi podkreślone są motywy roślinne obrazu.

– Tkaniny są mi bardzo bliskie, dlatego w mojej kolekcji Velo Bianco wykorzystałam ich fakturę, która zachwyca mnie w dekoracyjnych obiciach mebli. Szczególnie cenię sobie len – tkaninę, która wraz z biegiem czasu staje się bardziej miękka i delikatniejsza. Właśnie ta metamorfoza stała się bazą do wykreowania przeze mnie grafiki, może bardziej geometrycznej i uproszczonej, ale z zachowaniem detali delikatnego lnu. Dlatego w projekcie sięgnęłam po technikę odręczną, by pokazać moją interpretację naturalnego splotu – mówi Joanna Nowak, projektantka i autorka kolekcji Velo Bianco.

Piękne kwiaty - pomysł do łazienki w romantycznym stylu

Kolekcja Velo Bianco to płytki utrzymane w łagodnej, sprzyjającej wyciszeniu kolorystyce. Ciepła biel stała się wdzięcznym płótnem dla finezyjnych, botanicznych obrazów. Są to odręczne szkice projektantki Joanny Nowak. Inspiracją do ich stworzenia stały się niezwykłe kwiaty – eustoma, lilia i lotos. Wierzchnią warstwę pokryto granillą subtelnie podkreślającą liście oraz złoto.

– Kolekcja Velo Bianco to nietuzinkowa, artystyczna wizja natury, która doskonale wkomponuje się w każdą aranżację. Subtelne obrazy i złote detale nadadzą wyjątkowego charakteru wnętrzu w stylu natural luxury. Nierównomierna mozaika w stonowanej bieli świetnie wpisze się z kolei w nowoczesne, pełne nieszablonowych rozwiązań wnętrze – podkreśla Katarzyna Zaczek, architekt marki Domino.

Matowe płytki dostępne są w rozmiarach 1198 x 598 mm, 598 x 598 mm, dedykowana mozaika 210 x 190 mm oraz 4-elementowy obraz w formacie 1198 x 2398 mm.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także