×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Drzwi do łazienki - sprawdź ofertę producentów

Drzwi do łazienki - sprawdź ofertę producentów

Autor: Katarzyna Zacharewicz-Łukaszuk
05 paź 2018 10:37

Aby drzwi do łazienki służyły nam przez lata, trzeba wybrać model, który komponuje się z wystrojem wnętrza i zapewnia poczucie intymności. Muszą być też odporne na wilgoć i gwarantować odpowiednią cyrkulację powietrza.

O to, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę wybierając drzwi do łazienki, zapytaliśmy eksperta.

Mateusz Kubiś, dział marketingu Pol-Skone

Skupiając całą swoją uwagę na wyposażeniu łazienki łatwo zapomnieć o tak istotnej kwestii, jaką są drzwi do tego pomieszczenia. Poza walorami estetycznymi, którymi kierujemy się wedle naszego uznania, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, pozwalających dokonać dobrego wyboru na lata.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że drzwi do łazienki muszą mieć co najmniej 0,8 m szerokości oraz 2 m wysokości w świetle przejścia. Dodatkowo skrzydło powinno zostać wyposażone w system swobodnej wymiany powietrza, jakim są otwory wentylacyjne, kratka bądź podcięcie wentylacyjne. Dzięki tym rozwiązaniom unikniemy problemów z wilgocią czy też grzybem.

Drzwi do łazienki powinny otwierać się na zewnątrz, nie ograniczając przestrzeni wewnątrz pomieszczenia. Należy jednak przy tym zwrócić uwagę, aby po otwarciu nie blokowały np. przejścia korytarza bądź też innego pokoju. Ciekawym rozwiązaniem tego problemu mogą być drzwi w systemie przesuwnym, chowane w ścianę. Takie drzwi pozwalają zaoszczędzić miejsce, jednocześnie spełniając wszystkie inne funkcje drzwi rozwieranych.

W przypadku mniej doświetlonych wnętrz należy rozważyć skrzydło z przeszkleniem. Pozwoli ono wpuścić promienie światła, jednocześnie zapewniając nam prywatność dzięki matowemu lub mlecznemu wykończeniu szkła. Przy wyborze konkretnego modelu warto pamiętać o wyborze zamka z blokadą łazienkową, umożliwiającego nam zamknięcie drzwi od środka. Biorąc pod uwagę wyżej wymienione wskazówki, wybór odpowiednich drzwi do łazienki powinien stać się znacznie prostszy.

Zobacz też: Wygodna łazienka - ciekawy projekt dla dzieci

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także