PARTNER PORTALU
Glamour w nowoczesnej odsłonie. Zobacz nową kolekcję płytek do łazienki

Glamour w nowoczesnej odsłonie. Zobacz nową kolekcję płytek do łazienki

Autor: Urszula Tatur
18 wrz 2020 14:43

Blask pereł i rysunek szlachetnego onyksu to glamour w nowoczesnym wydaniu. to propozycja aranżacji dla tych, którzy stawiają na elegancję czy nawet wysublimowany przepych.

Kamienie szlachetne od tysiącleci inspirują artystów, rzemieślników, są przedmiotem pożądania wszystkich ceniących luksus. Upatruje się w nich także właściwości zdrowotnych, energetycznych czy nawet… magicznych. Jedno jest pewne - diament, granat, onyks, opal, szmaragd, perła czy szafir rozpalają wyobraźnię i często przywodzą na myśl egzotyczne krainy i ich baśniowe opowieści. I to właśnie blask pereł i tajemnice onyksu były inspiracją najnowszej kolekcji Coma, o wymiarach 33 x 90 cm.

W starożytności wierzono, że onyks chroni przed złem, w kolejnych wiekach, dzięki swojej zdecydowanej barwie nazywany był kamieniem dla odważnych, dzisiaj zaś wierzący w moc kamieni przekonują, że onyks sprzyja regeneracji zewnętrznej i wewnętrznej.

Projektanci zainspirowali się nie tylko rysunkiem naturalnego onyksu i połyskującą bielą pereł, ale także nieregularnością struktury naturalnych kamieni. Zestawienie oryginalnych, trójwymiarowych płytek z perłowym dekorem oraz przełamanie niebieskiego - koloru roku Instytutu Pantone - modną szarością i błyskiem pereł, daje efekt nowoczesnego glamour i wiele możliwości aranżacyjnych.

Onyks i perły to nie tylko bardzo popularne kamienie w biżuterii gwiazd, inspiracje nimi możemy odnaleźć w architekturze i wystroju wnętrz – nadają im bowiem szlachetności i elegancji. Takie są też płytki Coma, Coma white i Coma navy – odpowiednio: w szarości,  bieli i złamanym szarością granacie, z rysunkiem naturalnego onyksu. Te niezbyt oczywiste, ale bardzo harmonijne i modne połączenia kolorystyczne pozwalają kreować przestrzeń według indywidualnych potrzeb oraz postawić akcent na wybrany z odcieni.

Cała kolekcja świetnie komponuje się ze złotymi i srebrnymi dodatkami (na przykład lustrem czy stolikiem), które wzmocnią efekt glamour lub drewnianymi dekoracjami w ciepłym bądź chłodnym brązie, które z kolei nacisk położą na bardziej naturalny, organiczny klimat przestrzeni. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także