×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Łazienka z drewnem. Aż 20 modnych inspiracji. Dużo zdjęć!

Łazienka z drewnem. Aż 20 modnych inspiracji. Dużo zdjęć!

Autor: Justyna Łotowska
10 lut 2023 10:02

Wybraliśmy 20 pomysłów na łazienkę z płytkami drewnopodobnymi! Płytki ceramiczne o wzorach drewna to niezwykle wdzięczny materiał aranżacyjny, który ociepli każde wnętrze i zadba o wyjątkowe doznania estetyczne. W tym roku staną się one aranżacyjnym must have! 

  • Płytki drewnopodobne to mocny trend aranżacji łazienek na 2023 rok. 
  • Płytki ze wzorem drewna pozwalają na stworzenie przestrzeni o nowoczesnym charakterze, ale też w stylu natural luxury czy modern farm, które ochoczo czerpią z przyrody.
  • Kolejnym trendem wpisującym się w filozofię powrotu do korzeni, który w tym roku nabierze prawdziwego rozmachu, jest klasyczna drewniana jodełka - na podłodze i na ścianach. 

Rok 2023 upłynie pod znakiem powrotu do natury. Nieprzenikniona aura przyrody rozbudza wyobraźnię, wyostrza zmysły i subtelnie uspokaja, wprowadzając do wnętrz niezmąconą harmonię. Czeka nas więc prawdziwy boom związany z poszukiwaniem organicznych, zdrowych rozwiązań, które zaskakują nieszablonowym designem.

Projekt wnętrza WZ Studio. Fot. PionPoziom2.jpg
Projekt wnętrza WZ Studio. Fot. PionPoziom2.jpg

Łazienka 2023 - modna natura!

Ceramika jest jednym z najbardziej estetycznych, naturalnych materiałów, który doskonale przejmuje rolę drewna. Odwzorowuje najmniejsze detale, wiernie odzwierciedlając magię przyrody. Dzięki temu to właśnie natura staje się równocześnie mistrzem narracji i główną dekoracją wnętrza.

W przypadku ceramiki autentyczność idzie w parze z wirtuozerią, kreując aranżacje pełne artyzmu i klasycznego zacięcia. Doskonałym tego przykładem są płytki, które oddają strukturę naturalnego drewna i jego odcienie, ocieplają wnętrza rustykalną sielskością. Pozwoli to na stworzenie przestrzeni o nowoczesnym charakterze, ale też w stylu natural luxury czy modern farm, które ochoczo czerpią z przyrody.

Projekt Sikora Wnętrza. Zdjęcia Tom Kurek.jpg
Projekt Sikora Wnętrza. Zdjęcia Tom Kurek.jpg

Geometryczny misz-masz - trend na 2023

W tym roku prym wieść będzie nieposkromiona kreatywność. Przejawi się to w oryginalnym podejściu do motywu drewna, nadaniu mu niecodziennej formy i subtelnej ornamentyki. Dzięki temu wzór przeobrazi się w prawdziwe dzieło, niezmiernie plastyczne, zapewniające niekończące się możliwości aranżacji. Będą to zarówno nawiązania do twórczości etnicznej, jak i do sztuki nowoczesnej, inspirowanej geometrią. 

Projekt wnętrza i zdjęcia Iwona Pietras, Miliform.jpg
Projekt wnętrza i zdjęcia Iwona Pietras, Miliform.jpg

Płytki w jodełkę ciągle bardzo modne!

Kolejnym trendem wpisującym się w filozofię powrotu do korzeni, który w tym roku nabierze prawdziwego rozmachu, jest klasyczna drewniana jodełka. Spojrzenie w kierunku nieśmiertelnych form odzwierciedli się także na płytkach o strukturze drewna. Wyrafinowane wzory sprawią, że wnętrze nabierze intrygujących kształtów. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także