PARTNER PORTALU
Modna łazienka 2021 i 2022: nowe pomysły na płytki

Modna łazienka 2021 i 2022: nowe pomysły na płytki

Autor: Justyna Łotowska
13 paź 2021 10:41

Jakie płytki ceramiczne są teraz na topie w łazience? Zobaczcie 15 modnych kolekcji, które idealnie sprawdzą się we współczesnym wnętrzu. Oto płytkowe trendy na 2021 i 2022 rok!

Płytki ceramiczne to ciągle najpopularniejszy sposób na wykończenie ścian i podłogi w łazience. Jakie płytkowe trendy rządzą aranżacją łazienek w 2021 i 2022 roku? Wybraliśmy 15 świetnych kolekcji polskiej marki Ceramica Bianca, które idealnie odzwierciedlają najnowsze wnętrzarskie trendy. Zobaczcie, jak warto urządzać łazienkę i na które tendencje w aranżacji łazienek szczególnie warto zwrócić uwagę.

Trend 1. Kolor zielony i botaniczne wzory

Natura we wnętrzach to zdecydowanie topowy trend, który będzie mocno zauważalny także w nadchodzących sezonach. W łazience reprezentują go płytki ceramiczne w głębokiej, butelkowej lub szmaragdowej zieleni, roślinne i kwiatowe motywy - zarówno w stylu urban jungle, jak i pokazujące bliższą nam przyrodę lasów, pół i łąk. 

W łazience w stylu eko nie zabraknie więc koloru zielonego, który łączymy z bielą, szarością i kolorami ziemi, a przede wszystkim z naturalnym drewnem. W kolekcjach płytek Ceramica Bianca warto zwrócić uwagę na kolekcję Botanica z motywami tropikalnymi i głębokim, zielonym kolorem.

Trend 2. Kolor niebieski i granatowy oraz modne płytki caro

Modna łazienka w 2021 i 2022 roku będzie pełna kolorów! Wśród najpopularniejszych barw są zdecydowanie odcienie z palety niebieskiej - przede wszystkim granat (marynarski albo głębinowy) kobalt, indygo i inne, bardziej pastelowe odcienie niebieskiego. Zestawiamy je z ponadczasową bielą, łagodnymi beżami, czernią, szarościami i pastelami.

Płytki ceramiczne w głębokim, nasyconym odcieniu niebieskiego coraz częściej występują w ciekawych, niestandardowych formatach. Jednym z nich jest format caro, który dodaje łazience elegancji i dobrego stylu. Wśród płytek Ceramica Bianca piekny odcień niebieskiego (także na płytkach caro) znajdziesz np. w kolekcji Carrara Sky. 

Trend 3. Beż i kolory ziemi wracają do łask

Po kilku latach, kiedy beże, brązy i inne kolory ziemi były traktowane w aranżacji wnętrz nieco po macoszemu, jako barwy bezpieczne, ale nudne, kolorystyka bliska naturze wróciła do trendów, i to z przytupem. Teraz beż, zarówno w chłodnym wydaniu, jak i tym nieco cieplejszym, w dodatkach, ale i w wersji total look, to prawdziwy hit we wnętrzach. Beżowe łazienki, a przede wszystkim spokojne, naturalne płytki w tej kolorystyce, stały się na powrót bardzo popularne.

Beż w łazience zestawia się (to oczywisty wybór) z rysunkiem naturalnego drewna i bielą, ale także z intensywną zielenią i granatem, naturalnym kamieniem (także marmurem) i błyskiem złota. Kolekcją płytek, na którą warto zwrócić uwagę, jest chociażby kolekcja Icon od Ceramica Bianca ze wzorem onyksu. 

Trend 4. Marmur dalej rządzi

Rok 2021 zdecydowanie stał we wnętrzach pod znakiem motywu marmuru, zwłaszcza białego, jak marmur carrara czy calacatta, z charakterystycznym użyłowaniem. Rok 2022 także będzie stawiał ten motyw na piedestale, aczkolwiek zamiast białego marmuru, który jest już mocno wyeksploatowany, częściej pojawiają się okładziny naśladujące ciemniejszy kamień i mocniejsze, marmurowe akcenty.

Marmurowe płytki doskonale sprawdzą się w łazience inspirowanej klasyką i stylem glamour. Łączymy je, tak jak np. w kolekcji płytek Marble Ceramica Bianca, z kolorem czarnym, szarością, a przede wszystkim ze złotem, które zdecydowanie trafiło z powrotem do topowych wnętrzarskich trendów. 

Trend 5. Struktura w modzie

Płytki łazienkowe z wyczuwalną dłonią strukturą to także jeden z największych tegorocznych hitów. Trójwymiarowe, oryginalne, nadające łazience niepowtarzalny charakter - kochamy je za wprowadzanie do wnętrz klimatu vintage i geometrycznych inspiracji latami 70. Struktura pojawia się przede wszystkim w jasnych łazienkach - białych, beżowych czy szarych, ale nie brakuje też świetnych, strukturalnych kolekcji w kolorze. Fantastyczną, strukturalną kolekcją płytek jest np.  Ribbon Ceramica Bianca, gdzie struktura łączy się z rysunkiem dębu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także