Piękna kolekcja płytek w modnym niebieskim kolorze: zaprojektowała ją Polka

Piękna kolekcja płytek w modnym niebieskim kolorze: zaprojektowała ją Polka

Autor: Justyna Łotowska
27 sie 2020 11:59

Kolekcja płytek Love You Navy to nowość w ofercie polskiego producenta płytek ceramicznych Opoczno. Za projektem stoi Marcelina Skupińska, Senior Product Manager Opoczno.

Kolekcja w najbardziej pożądanym kolorze tego roku łączy głębię granatu z satynową powierzchnią.

Pomysł na tę kolekcję powstał na początku 2019 roku. Okazało się, że intuicja mnie nie zawiodła, bo gdy ogłoszono, że kolorem roku 2020 jest Classic Blue, nasza kolekcja już była w trakcie produkcji – mówi Marcelina Skupińska, Senior Product Manager Opoczno, autorka kolekcji. - Wybór koloru bazował głównie na mojej obserwacji rynku, międzynarodowych targów oraz potrzeb naszych klientów. Starałam się stworzyć coś wyjątkowego w odbiorze, a jednoczenie niezupełnie szalonego. Taka właśnie jest kolekcja Love You Navy. Przyciąga wzrok, a jednocześnie jest ponadczasowa.

Poza kolorystyką, atrakcyjności kolekcji dodaje satynowa powierzchnia.  Kolor niebieski jest kluczowy w przypadku tej kolekcji. Wybrałam powierzchnię satynową, ponieważ dodaje mu głębi i szlachetności. Satyna wspaniale prezentuje się w kolekcjach ściennych, ponieważ jest subtelna i miękka w odbiorze. Płytki ceramiczne często wybieramy również poprzez dotyk, a wtedy satyna jest bezkonkurencyjna – wyjaśnia Marcelina Skupińska.

Serię tworzą płytki gładkie i strukturalne, o wzorze chevronu, które dają ciekawy efekt wizualny. Uzupełniają je dwukolorowe mozaiki na wzór specyficznej jodełki, zaprojektowane w taki sposób, aby można było tworzyć kaskadowanie wzoru na ścianach.  Mozaiki to najbardziej zaskakujące elementy kolekcji – mówi autorka kolekcji.  Możemy je układać w regularne, mieszane albo kaskadowe wzory.

Kolekcja płytek Love You Navy została w tym roku zakwalifikowana przez Ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego do finału konkursu Dobry Wzór 2020.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także