Płytki w łazience. Modne kolekcje z polskich sklepów. Same nowości!

Płytki w łazience. Modne kolekcje z polskich sklepów. Same nowości!

Autor: Urszula Tatur
25 maj 2021 10:01

Aktualne trendy wnętrzarskie pozwalają jak nigdy dotąd urządzić pomieszczenia w zgodzie z naszym gustem i pomysłem. Dotyczy to także płytek, których wzory pięknie imitują naturę i naturalne materiały.

Natura, spokój, relaks – z tym powinien nam się kojarzyć codzienny odpoczynek w łazience. Poza produktami mocno osadzonymi w nowoczesnych trendach coraz częściej stawiamy na ponadczasowe wzory. Stąd moda na płytki imitujące naturalne materiały, jak kamień, drewno czy beton nie przemija.

Płytka staje się prawdziwą konkurencją dla kamienia. Zróżnicowane nadruki wysokiej jakości i rozwijająca się technologia produkcji coraz bardziej przybliżają ceramikę do naturalnego materiału. Płytki ceramiczne, dzięki kamiennym wzorom o głębokich wybarwieniach, kontrastowym grafikom i intensywnym użyleniom prezentuje się niezwykle efektownie. Nowe życie zyskało także lastryko. Odkrywamy na nowo uniwersalizm tego wzoru, który na płytce ceramicznej można pozostawić w wersji matowej lub wypolerować na wysoki połysk.

Także inspiracje drewnem i betonem nie wychodzą z mody. Spokojne, wyważone płytki odwzorowujące strukturę drewna w różnych odcieniach nadal stanowić będą bazę oferty ceramicznej. W motywach drewna widzimy powiew skandynawskiego klimatu. Z kolei imitacje betonu stanowią doskonałe tło dla designerskich elementów wyposażenia, takich jak np. modna czarna armatura.

Od kilku sezonów zauważalna jest rosnąca potrzeba wprowadzania do wnętrz intensywnych kolorów w kontrze do popularnego minimalizmu. Do łask wracają energetyczne barwy: mocne, głębokie zielenie i granaty, brązy, rudości, turkusy, ale też pastelowe róże, seledyny czy błękity. Dopełnieniem kolekcji są złote i miedziane elementy, które w świetle mienią się różnymi odcieniami.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także