×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Płytki w łazience. Zieleń jest na topie!

Płytki w łazience. Zieleń jest na topie!

Autor: Urszula Tatur
22 wrz 2021 11:55

Kolekcja płytek Green Show nawiązuje do bliskości natury oraz na nowo interpretuje motywy roślinne we wnętrzach.

Kolekcja została zaprojektowana w duchu biophilic design, gdzie w centrum uwagi projektantów jest samopoczucie użytkowników oraz wykreowanie przestrzeni, która sprzyja redukcji poziomu stresu i zachowaniu wewnętrznej równowagi.

- Po okresie fascynacji surowymi, minimalistycznymi aranżacjami, nastąpił czas powrotu do natury, inspiracji jej motywami, fascynacji związkiem człowieka z przyrodą i jego integralnością ze środowiskiem naturalnym. Myśleliśmy w ten sposób również o naszych kolekcjach, starając się odpowiedzieć na potrzebę bliskości natury i otaczania się nią również we wnętrzach. Coraz chętniej wybieramy do naszych mieszkań motywy roślinne, które dają poczucie kontaktu z przyrodą. Tak powstała kolekcja Green Show – mówi Marcelina Skupińska, Senior Product Manager Opoczno, autorka kolekcji.

Kolekcję Green Show tworzą trzy rodzaje płytek ściennych w atrakcyjnym formacie 40x120 cm. Gładkie i strukturalne w kolorze intensywnej zieleni łączą się w zgraną kompozycję z białymi płytkami, ozdobionymi grafiką dużych liści. Wyjątkowe piękno kolekcji wynika z odważnej, niejednolitej zieleni szkliwa zastosowanego na gładkiej płytce bazowej. Nasycony kolor zieleni został stworzony w procesie barwienia szkliwa. Płytki są szkliwione, jednokrotnie wypalane i rektyfikowane. Głębię koloru podkreśla miękka, satynowa powierzchnia.

Głęboka zieleń, to kolorystyka również płytki strukturalnej, której nieregularne poziome linie przywołują na myśl linearną fakturę liści w dużym zbliżeniu. Motyw przerysowanych liści pojawia się także na powierzchni trzeciej, białej płytki współtworzącej kolekcję. Jest pozornie gładka, jednak kierując na nią bliższą uwagę można dojrzeć wzór dużych liści bananowca.

- Chciałam stworzyć dekorację, która nie byłaby tak oczywistym projektem, a przy jej zastosowaniu można było wykreować nienachalne, lekkie wnętrze. Dzięki wykorzystaniu błyszczącego tuszu i specjalnych głowic wykreowaliśmy na ceramice niezwykle precyzyjny i delikatny rysunek liści bananowca. W efekcie płytki ułożone obok siebie na większej powierzchni ściany tworzą jednolity, kontynuujący się wzór – wyjaśnia autorka kolekcji.

Kontury liści oświetlone sztucznym lub słonecznym światłem, efektownie wydobywają swój rysunek na powierzchnię. Dzięki nowoczesnej technologii, grafika jest precyzyjnie nakładaną dekoracją, dlatego możliwe jest oferowanie płytek w metrach kwadratowych, a nie na sztuki.

Kolekcja Green Show oferuje wiele możliwości aranżacyjnych oraz tworzenia ciekawych kompozycji ściennych. - Możemy sami zdecydować o charakterze naszego wnętrza i zastosować przepiękną płytkę dekoracyjną na całą ścianę lub jako akcent na mniejszych fragmentach. Zarówno zielona płytka gładka, jak i ze strukturą doskonale komponują się z płytką bazową. Dodatkowo w kolekcji mamy dwa elementy uzupełniające. To listwa w kolorze miedzi oraz płytka podłogowa o grafice drewna Grand Wood Prime Brown, świetnie wpisująca się w charakter kolekcji Green Show – dodaje Marcelina Skupińska.

Orientacyjne ceny: od 173,02 zł/mkw.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także