PARTNER PORTALU
Ściana nad wanną – fototapeta, płytki lub kamień

Ściana nad wanną – fototapeta, płytki lub kamień

Autor: Anna Usakiewicz
09 gru 2014 07:48

Płytki, kamień naturalny, mozaika, fototapeta albo farba. Gama materiałów, które nadają się do wykończenia ściany nad wanną pozostawia nam swobodny wybór.

Wybierając materiał do wykończenia ściany nad wanną należy kierować się przed wszystkim jego odpornością na działanie wody. Bowiem ściana nad wanną to miejsce narażone na systematyczne zachlapanie i zawilgocenie. Wybrana okładzina powinna być odporna na zniszczenie pod wpływem wody i wilgoci. trudne warunki panujące w łazience dobrze znoszą płytki ceramiczne i mozaika, ale istotny jest również dobór chemii do płytek. Kleje i fugi powinny być odporne na wilgoć, a przed wykonaniem okładziny ścianę należy zabezpieczyć specjalną izolacja przeciwwilgociową, tzw. folią w płynie.

Dobrze sprawdzi się także kamień naturalny. Jest nie tylko odporny na wilgoć, ale także niezwykle trwały, odporny na uszkodzenia i dekoracyjny. Możemy wybrać polerowaną płytę onyksu, trawertynu czy marmuru, albo surowe płytki kwarcytu, czy łupankę kamienną. Odpowiednio zaimpregnowany będzie pełnił rolę okładziny i dekoracji ściennej przez długie lata.  

Efektownym i modnym sposobem na wykończenie ściany nad wanną jest fototapeta. Możemy wybrać dowolny motyw i indywidualnie dobrane zdjęcie. Warunkiem jest odpowiednie zabezpieczenie: szkłem lub laminatem.

W gamie materiałów na ściany łazienki jest także farba. Możemy nią pomalować ściany na jeden lub kilka kolorów, na nawet wykonać wzory i napisy przy pomocy specjalnych szablonów. Farbą można wykończyć także cegłę, która zapewni łazience wyjątkowy klimat i będzie idealnym materiałem do wnętrz w stylu skandynawskim, loftowym czy industrialnym. Warunkiem jest dobór odpowiedniego rodzaju farby, polecanego do łazienek. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także