Ściana za prysznicem. 15 pomysłów na modne płytki

Ściana za prysznicem. 15 pomysłów na modne płytki

Autor: Urszula Tatur
21 wrz 2020 09:03

W nowoczesnych aranżacjach łazienek minimalistyczne wyposażenie schodzi na drugi plan, a główną rolę coraz śmielej zaczynają odgrywać efektowne okładziny podłóg i ścian.

Najpopularniejszym materiałem na ściany i podłogi w łazience są płytki ceramiczne, a ostatnio także gresy. Tworzą trwałe okładziny, odporne na wilgoć i bezpośrednie działanie wody, któremu poddawane są szczególnie w strefie prysznica. Zdecydowanie dominują nad innymi materiałami bogactwem oferty wzorniczej. Wśród najpopularniejszych obecnie wzorów są imitacje tradycyjnych materiałów – kamienia naturalnego, drewna, a także płytki odwzorowujące surową powierzchnię betonu czy metalu. Jeżeli dodać do tego atrakcyjną paletę dekorów i elementów uzupełniających (szczególnie modne są mozaiki sześciokątne), to mamy możliwość stworzenia naprawdę ciekawych i wizualnie efektownych kompozycji w strefie prysznica.

Aktualna moda podpowiada połączenie kafli o wzorze betonu z płytkami à la deski. Decydując się na wykończenie ścian i podłóg szarym gresem o surowej fakturze betonu, dobierzmy do tego drewnopodobne płytki, które wyznaczą strefę prysznica. Płytki o formacie desek, ułożone poziomo zarówno na ścianie jak i w obrębie brodzika wizualnie poszerzą wnękę, a także ocieplą aranżację. Innym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie jednej kolekcji, ale z wykorzystaniem dekorów wyłącznie w strefie prysznica – ułożone na jednej, najbardziej eksponowanej ścianie nie tylko zaakcentują strefę kąpieli, ale także ozdobią wnętrze w nietuzinkowy sposób. W nieco bardziej powściągliwej wersji możemy zdecydować się na wykończenie dekorami jedynie wnęki w ścianie (przeznaczonej na kosmetyki i akcesoria).

Efektownie zaprezentują się w tym miejscu kolorowe dekoracje szklane lub z metalicznym połyskiem, które warto dodatkowo podświetlić diodami LED. Alternatywną dla płytek ceramicznych, gresowych czy mozaiki na ścianie w strefie prysznica może być szkło z nadrukowanym cyfrowo dowolnym motywem, wybranym na przykład z oferty sklepów z fototapetami.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także