×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Ściany w łazience: pomysły na płytki z fakturą. To jest modne!

Ściany w łazience: pomysły na płytki z fakturą. To jest modne!

Autor: Justyna Łotowska
17 marz 2023 12:51
Aktualizacja: 22 marz 2023 06:45

Hitem w aranżacji nowoczesnej łazienki są teraz powierzchnie z efektem 3D. Płytki i inne okładziny w wyraźną fakturą dodają łazience oryginalnego charakteru! Zobacz, jak wygląda taka łazienka. Mamy sporo zdjęć!

  • Zróżnicowane faktury, ryflowania i struktury inspirowane naturą – te elementy zdominują trendy łazienkowe w 2023 roku.
  • Ściany wykończone nieregularną, fakturowaną glazurą zyskują dekoracyjny charakter i przyciągają oko. Zastosowane w detalu, potrafią one urozmaicić wystrój łazienki, nadając jej stylu i oryginalności.

     

  • Najwięksi producenci glazury oferują dziś szeroki asortyment płytek o wykończeniu 3D. Wśród nich znajdziemy płytki o fakturze przecieranego betonu, kamienia naturalnego, płytki o wypukłej, geometrycznej teksturze czy wykończone modnymi ryflowaniami.

Zróżnicowane faktury, ryflowania i struktury inspirowane naturą – te elementy zdominują trendy łazienkowe w 2023 roku. Zastosowane w odpowiedniej ilości, potrafią urozmaicić przestrzeń i nadać jej designerski wymiar. Jest kilka sposobów na wprowadzenie do wnętrza tego typu detali. Oto najlepsze z nich.

Płytki ceramiczne z wyraźną fakturą - hit w łazience 2023. Fot. Opoczno
Płytki ceramiczne z wyraźną fakturą - hit w łazience 2023. Fot. Opoczno

Płytki ceramiczne z fakturą 3D

Ściany wykończone nieregularną, fakturowaną glazurą zyskują dekoracyjny charakter i przyciągają oko. Zastosowane w detalu, potrafią one urozmaicić wystrój łazienki, nadając jej stylu i oryginalności.

Najwięksi producenci glazury oferują dziś naprawdę szeroki asortyment płytek o wykończeniu 3D. Wśród nich znajdziemy płytki o fakturze przecieranego betonu, kamienia naturalnego, płytki o wypukłej, geometrycznej teksturze czy wykończone modnymi ryflowaniami.

Przy wyborze ceramiki wykończeniowej, warto jednak trzymać się jednego wzoru, by uniknąć przesady. W jednym wnętrzu unikajmy zatem łączenia różnego rodzaju płytek o wyrazistych, zróżnicowanych fakturach, gdyż efekt może być chaotyczny i przytłaczający.

Najlepiej, by fakturowane płytki stanowiły jedynie element dekoracyjny na wybranej ścianie łazienki, np. za lustrem. Warto zastosować wtedy ozdobne oświetlenie, które dodatkowo podkreśli nieregularną strukturę ściany.

Płytki ceramiczne z wyraźną fakturą - hit w łazience 2023. Fot mat. prasowe Sanplast
Płytki ceramiczne z wyraźną fakturą - hit w łazience 2023. Fot mat. prasowe Sanplast

Faktura w detalu

Oryginalne faktury można wprowadzać do łazienki również za pomocą detali i dodatków, jak np. podstawki, ozdobne pojemniki czy organizery. To dobry sposób na subtelne urozmaicenie wystroju, jeśli obawiamy się efektu przytłoczenia.

Świetnie w tej roli sprawdzą się wszelkie elementy o wykończeniu inspirowanym naturą. Delikatna struktura drewna czy kamienia stworzy przytulny nastrój i nada łazience bardziej relaksacyjny klimat. Pod prysznicem warto zastosować płytki imitujące naturalne drewno.

Zamiast decydować się na gładki brodzik, lepiej postawić na brodzik z fakturą kamienia, jak np. model Etrusco polskiej marki Schedpol.

Płytki ceramiczne z wyraźną fakturą - hit w łazience 2023. Fot. mat. prasowe Schedpol
Płytki ceramiczne z wyraźną fakturą - hit w łazience 2023. Fot. mat. prasowe Schedpol

– Brodziki o fakturze kamienia cieszą się obecnie niezwykłą popularnością. Wynika to zapewne z ich walorów estetycznych, ale też z podwyższonej ochrony antypoślizgowej niż w przypadku brodzików gładkich. – mówi ekspert marki Schedpol. - Na wiosnę tego roku przewidujemy wprowadzenie do sprzedaży modelu Etrusco o wykończeniu kamienia łupkowego. Największym atutem brodzika Etrusco jest możliwość całkowitego zlicowania go z podłogą, co daje bezprogowe wejście pod prysznic. Uzyskujemy tym samym prysznic typu walk in, lecz bez konieczności żmudnego docinania, klejenia i profilowania posadzki. – dodaje ekspert.

Płytki ceramiczne z wyraźną fakturą - hit w łazience 2023. Projekt Olga Guz, pracownia Nasze Nowe. Fot. Martyna Rudnicka
Płytki ceramiczne z wyraźną fakturą - hit w łazience 2023. Projekt Olga Guz, pracownia Nasze Nowe. Fot. Martyna Rudnicka

Czy to pod postacią płytek, czy w formie wyposażenia lub dodatków - wprowadzenie zróżnicowanych faktur do łazienki zapewni niesamowity efekt wizualny. Starajmy się jednak zachować umiar i zawsze równoważyć oryginalne struktury elementami o gładkich powierzchniach. Uzyskamy tym samym wysmakowany efekt bez popadania w przesadę.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także