Wodoodporne panele do łazienki lub kuchni: nowa kolekcja polskiego producenta

Wodoodporne panele do łazienki lub kuchni: nowa kolekcja polskiego producenta

Autor: Justyna Łotowska
24 cze 2021 12:22

Podłoga jest najczęściej używanym elementem naszego wnętrza. Widzimy na niej odbicia naszych stóp, krople wylanego przez maluchów napoju i pozostawiane wszędzie mokre ślady łap naszego psa. W nowej kolekcji podłóg Querra WR marki VOX dzięki użytej technologii water resistance panele są odporne na płyny aż do 24 godzin.

Dzięki zwiększonej wytrzymałości te panele laminowane możemy wykorzystać w każdym pomieszczeniu, nawet tak wymagającym jak kuchnia i łazienka. 

- W sześciu kolekcjach paneli Querra WR zapobiegamy wchłanianiu wody przez płytę nośną do 24 godzin. Aby jeszcze bardziej zwiększyć odporność na wodę,  zastosowaliśmy zmodyfikowaną płytę HDF oraz ulepszyliśmy konstrukcję zamka w panelu – mówi Piotr Szczęśniak, ekspert techniczny VOX.

Dodatkowo panele są czterokrotnie pokrywane filmem impregnującym, a ich ciaśniejsze spasowanie zapobiega przedostawaniu się wody pod podłogę. Dzięki tym rozwiązaniom panele Querra WR nadadzą się zarówno do łazienki, w której codziennie używamy sporą ilość wody, jak i do eleganckiego salonu, gdzie spędzamy wiele godzin wspólnie z najbliższymi. Pamiętamy jedynie, by nie stosować ich w strefie sauny i prysznica.

Nowoczesne rozwiązania w podłodze Querra WR mają także pozytywny wpływ na montaż. W kolekcjach Querra Balance WR oraz Querra Balance Plus WR panele na powierzchni do 64m2 możemy układać bez dylatacji między pomieszczeniami, dzięki czemu w przejściach nie potrzebujemy listew progowych. Dodatkową zaletą kolekcji marki VOX jest V-fuga, zabieg polegający na wyfrezowaniu boków każdej deski z czterech stron. Dzięki temu pomiędzy panelami powstaje niewielkie wgłębienie, a podłoga wygląda, jakby była wykonana z litych desek. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także