PARTNER PORTALU
15 projektów nowoczesnych łazienek

15 projektów nowoczesnych łazienek

Autor: Anna Sołomiewicz
18 paź 2017 14:50

Minimalistyczne aranżacje, gładkie powierzchnie i oszczędność dekoracyjna to cechy charakterystyczne nowoczesnych łazienek. Zobaczcie, jak się prezentują w polskich domach.

Nowoczesna łazienka to przede wszystkim rezygnacja z bogatych dekoracji na rzecz minimalistycznej estetyki. Efekt taki osiągniemy dzięki dużym powierzchniom frontów meblowych (za którymi schowamy pojemne półki i wszelkie akcesoria) oraz odpowiedniej ceramice sanitarnej i armaturze. 

W nowoczesnych łazienkach zdecydowanie prym wiodą rozwiązania podtynkowe. Dotyczy to nie tylko podwieszanych misek w.c., ale także baterii natryskowych. Stawiając na elementy wyposażenia z mało estetycznymi częściami instalacji schowanymi w ścianie oszczędzamy przestrzeń i zyskujemy wrażenie uporządkowanego wnętrza.

Coraz popularniejsze są również umywalkowe baterie podtynkowe, chociaż te spokojnie możemy zastąpić modelem montowanym na blacie lub umywalce (wiele modeli współczesnych baterii umywalkowych ma oszczędną stylistykę, harmonizującą z nowoczesnymi łazienkami). 

Oświetlenie w nowoczesnej łazience nie musi koniecznie przyjmować formy punktów w podwieszanym suficie czy niewielkich spotów montowanych na szynie, jednak nie powinno być zbyt zdobne. Jeżeli wybierzemy bogato dekorowany żyrandol z kryształami możemy osiągnąć efekt wnętrza nie nowoczesnego, a eklektycznego lub (np. w połączeniu z meblami na wysoki połysk) w stylu glamour. 

Rezygnuja z tradycyjnych dekoracji w nowoczesnej łazience nie oznacza jednak, że nie możemy nadać jej indywidualnego charakteru. W wielu nowoczesnych wnętrzach rolę dekoracji przejmują faktury materiałów wykończeniowych i wyposażenia. Możemy na przykład wybrać modne ostatnimi czasy płytki ceramiczne 3D, które dodadzą charakteru naszej łazience.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także