PARTNER PORTALU
Bardzo małe łazienki – prysznic zamiast wanny

Bardzo małe łazienki – prysznic zamiast wanny

Autor: Anna Usakiewicz
08 paź 2015 08:20

Jeżeli w łazience brakuje miejsca na wannę, zawsze można urządzić prysznic: we wnęce, narożniku albo otwarty. Nawet bardzo mała łazienka będzie wtedy praktyczna i wygodna.

W łazienkach, gdzie ograniczony metraż pomieszczenia wyklucza możliwość zamontowania wanny, zwykle zmieści się prysznic. Jeżeli jednak wciąć brakuje miejsca na tradycyjną kabinę prysznicową możemy skorzystać z innych praktycznych i wygodnych rozwiązań. Komfortowy prysznic możemy urządzić we wnęce, przeznaczyć na strefę prysznica przestrzeń w głębi pomieszczenia lub oddzielić wąską ścianką działową.

Bardzo ważne jest zaprojektowanie przestrzeni prysznicowej tak, by gwarantowała wysoki komfort użytkowania. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu uzyskamy elegancką estetykę wnętrza, wysoki poziom bezpieczeństwa, a nawet znaczną oszczędność miejsca. Oszczędności miejsca sprzyjają nowoczesne rozwiązania takie jak montaż kabiny bezpośredni na posadzce, rezygnacja z brodzika i wykończenie podłogi w całej łazience jednolity materiałem, montując  w podłodze odpływ liniowy, który odprowadzi wodę.

Komfort strefy prysznica zależy również od doboru właściwej armatury: baterii, słuchawek, deszczownic. Armatura natryskowa to element wyposażenia, który powinien gwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa i dużą odporność na negatywne działanie wody. W takich warunkach dobrze sprawdzą się solidne modele wykonane z mosiądzu, pokrytego warstwą chromu o właściwościach antykorozyjnych. Warto również sprawdzić, czy wybrany wariant jest wyposażony w trwałą głowicę sterującą. Szybką zmianę intensywności strumienia gwarantują regulatory ceramiczne. Tego typu rozwiązanie jest najbardziej odporne na długotrwałe działanie wody i częste użytkowanie. Ciekawą propozycją, szczególnie w sytuacjach, gdy wśród domowników są dzieci lub osoby starsze, są baterie termostatyczne. Umożliwiają one regulację temperatury wody w zakresie 15-65⁰C, a także zapamiętanie ustawionych parametrów. W ten sposób minimalizowane jest ryzyko poparzenia zbyt gorącym strumieniem, przy jednoczesnej oszczędności czasu koniecznego na regulację odpowiedniej temperatury wody. Różnorodność dostępnych na rynku baterii natryskowych daje dużą dowolność aranżacyjną pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, że w ograniczonych metrażowo kabinach lepiej sprawdzą się modele o minimalistycznej i zwartej konstrukcji.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także