Czysta łazienka: akcesoria do sprzątania

Czysta łazienka: akcesoria do sprzątania

Autor: Małgorzata Nietupska
21 lis 2014 08:36

Sprzątanie łazienki to ciężka praca. Lepiej robić to częściej! Idealne do tego celu są ściereczki nasączone płynem czyszczącym. Wyciągamy jedną z opakowania, przecieramy powierzchnię i wyrzucamy.

Zarówno w łazience, jak i kuchni warto ich mieć pod ręką kilka rodzajów ściereczek nasączonych płynem czyszczącym. Do ogólnego stosowania polecane są ściereczki uniwersalne, przeznaczone do większości zmywalnych powierzchni w domu.

Powierzchnie specjalne

Niektóre powierzchnie wymagają jednak specjalnego traktowania, np. drewno czy szkło. Wtedy podręczny arsenał do sprzątania uzupełniamy o ściereczki im dedykowane. W łazience przydają się także ściereczki nasączone płynem czyszczącym o właściwościach antybakteryjnych, m.in. do codziennego sprzątania deski sedesowej czy przycisku spłuczki.

Wszystkie są przyjazne dla dłoni oraz paznokci. Nie trzeba nawet zakładać rękawic ochronnych. Po sprzątaniu wyrzuca się do kosza. Ulegają biodegradacji.

Zamiast szmatek

Inspiracją do powstania jednorazowych ściereczek była obserwacja zachowań gospodyń domowych. Okazało się, że większość pań nie lubi moczenia i wyżymania tradycyjnych ścierek. Aby ułatwić sobie sprzątanie, do codziennych, szybkich porządków większość wykorzystuje fragmenty starej bawełnianej odzieży, np. podkoszulków, a po użyciu wyrzuca je do kosza.

Ściereczki jednorazowe mają nad nimi tę przewagę, że są nasączone odpowiednim płynem czyszczącym i nie zostawiają smug. Ze względu na małe wymiary opakowań, łatwo je przechowywać. Obecnie ściereczki jednorazowe są stosowane już w co piątym gospodarstwie domowym.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także