PARTNER PORTALU
Domowy remont: co nas najbardziej stresuje przy wyborze fachowca?

Domowy remont: co nas najbardziej stresuje przy wyborze fachowca?

Autor: Redakcja Łazienka.pl
24 lip 2019 10:37

Lato to często okres domowych remontów, również w łazience. Co najczęściej stresuje nas przy wyborze fachowca? Zobaczcie wyniki ankiety.

Konieczność przeprowadzenia remontu bądź naprawy jest dla Polaków stresująca. Potwierdza to zdanie aż 66 proc. respondentów, którzy wzięli udział w badaniu serwisu Fixly.pl. Dużym obciążeniem dla naszych nerwów jest sam wybór fachowca. Jakie czynniki w tym przypadku najbardziej przyprawiają o ból głowy?

Zdenerwowanie, które związane jest z pojawieniem się widma remontu na horyzoncie, wynika z nawarstwienia się kilku rzeczy, m.in. znalezienia odpowiedniego fachowca. Brak zaufanego wykonawcy to jedna z trzech najczęstszych przyczyn odkładania zaplanowanego remontu, które wskazali respondenci.

Wyniki badania przeprowadzonego przez Fixly potwierdza także raport GFK - “Polacy a stres”. Pokazuje, że remont to jedna z pięciu najbardziej stresujących sytuacji życiowych, zaraz obok problemów finansowych, choroby członka rodziny, choroby dziecka oraz zarządzania budżetem domowym.

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Kantar Polska na zlecenie serwisu Fixly, najbardziej stresująca przy wyborze fachowca jest kwestia zweryfikowania jego kompetencji. Aż 65 proc. respondentów uznało to za czynnik wywołujący u nich silny stres. Dla 63 proc. osób trudnym zadaniem jest również nadzór nad realizacją usługi, a dla 62 proc. badanych odbiór wykonanej pracy. U większości z nas (61 proc.) napięcie pojawia się również, gdy dochodzi do ustalania kwestii finansowych i negocjacji z fachowcem. Niełatwe jest także samo znalezienie odpowiedniego wykonawcy do realizacji usługi, na co wskazuje 54 proc. badanych.

Wiemy, co nas stresuje przy wyborze fachowca. Czym zatem kierujemy się, gdy przychodzi moment na wybranie wykonawcy?

Najbardziej cenionymi cechami fachowca jest doświadczenie (17,8 proc.) oraz dokładność przy pracy (17,1 proc.). Prace remontowe i naprawy chcemy również powierzać sprawdzonym wykonawcom. Na kwestię wiarygodności zwraca uwagę 14,1 proc. osób. Duże znaczenie odgrywa także terminowość. Przedłużające się remonty to niestety zmora dla wielu inwestorów, dlatego dotrzymywanie ustalonych terminów przez wykonawcę jest niezwykle istotne. Dopiero na piątym miejscu znalazł się koszt usługi, na który zwraca uwagę 10,8 proc. osób.

Znalezienie odpowiedniego fachowca do remontu czy innego rodzaju prac domowych z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Na rynku cenieni są doświadczeni specjaliści, rzetelnie i terminowo wykonujący swoją pracę, a do tego wiarygodni. To znacznie ważniejsze niż koszty, które trzeba będzie ponieść za realizację usługi. Fachowcy z prawdziwego zdarzenia, mogący pochwalić się długim stażem w zawodzie i poleceniami swoich klientów już teraz są rozchwytywani, a wszystko wskazuje na to, że zleceń dla takich wykonawców w najbliższym czasie nie zabraknie.

Na podstawie wyników badania Kantar Polska przeprowadzonego w dniach 14-19.06.2019 na próbie n=800. Badanie zrealizowano metodą wywiadów online (CAWI).

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także