×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Drzwi łazienkowe – nowości z iSaloni 2016

Drzwi łazienkowe – nowości z iSaloni 2016

Autor: Małgorzata Nietupska
24 cze 2016 08:00

Drzwi do łazienki, zwłaszcza w sypialni, mogą być oryginalną dekoracją. Oto nowości do wnetrz eleganckich i luksusowych: system okładzin Boise i drzwi Prima marki Albed.

System okładzin Boise i drzwi Prima marki Allbed to nowości pokazane na targach iSaloni 2016 w Mediolanie (Włochy). W Polsce dostępne są w ofercie Kari-Mobili.

Boisè, proj. Bettazzi + Percoco architetti

Boise to nowy system ściennych okładzin, które integrują się z drzwiami z zawiasami typu pivot - montowane są w podłodze i suficie. W tym przypadku skrzydło ma przesuniętą o 8 cm oś obrotu.

Elementy tworzące geometryczny wzór wykończone są lakierem, szkłem lub fornirem. Mozaika nawiązuje do klasycznego wzoru Moucharabieh, w który wycinane są ażurowe drewniane okiennice w tradycyjnych arabskich domach.


Prima, proj. CRS Albed

Nowy profil ramy Prima stosowany w drzwiach przesuwnych, klasycznych i kieszeniowych. Cienki aluminiowy przekrój ramy ma zaledwie 12 mm grubości. Rama lakierowana jest proszkowo lub anodyzowana w kilku wybarwieniach np. czarnym, brązowym lub w kolorze tytanu. Jako jedne z niewielu na rynku drzwi dostępne są w wysokości przekraczającej 3 metry.

W przypadku drzwi klasycznych aluminiowa ościeżnica wykańczana jest w taki sam sposób jak rama. Istnieje również możliwość schowania ościeżnicy w ścianie.


Zdjęcia: Albed/Kari-Mobili

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także