×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Drzwi przesuwne do łazienki - 10 pomysłów

Drzwi przesuwne do łazienki - 10 pomysłów

Autor: Małgorzata Nietupska
10 maj 2016 16:00

Sprawdzają się zarówno w łazienkach bardzo małych, jak i połączonych z sypialnią. Drzwi przesuwne nie zajmują dodatkowej przestrzeni. Dzięki temu łazienkę można urządzić bardziej dowolnie oraz wygodnie.

Łazienka to często pomieszczenie małe i ciasne. Gdy ma tradycyjne drzwi skrzydłowe, otwierane na ciasny korytarz, to dodatkowe utrudnienie w komunikacji po mieszkaniu. Drzwi przesuwne umożliwiają lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Do wyboru są modele suwane na szynach oraz chowane w ścianach, pojedyncze i podwójne, proste i owalne.

Mała łazienka

Standardowe drzwi skrzydłowe do łazienki mają 90 cm szerokości oraz 200 cm wysokości. Powinny się także otwierać na zewnątrz (ze względu na bezpieczeństwo). Często jednak zdarzają się pomieszczenia nietypowe, z węższym wejściem. Bywa też, że skrzydło drzwiowe przeszkadza w przechodzeniu korytarzem albo w otwieraniu sąsiednich drzwi, np. do pokoju.

W takich sytuacjach sprawdzają się drzwi przesuwne. Wybierając je do małej łazienki, w której jest wanna lub prysznic, warto zwrócić uwagę, czy mają wentylację na dole. Jeśli się o tym zapomni, trzeba będzie zostawiać drzwi uchylone. Wentylacja mechaniczna, np. uruchamiana jednocześnie z oświetleniem łazienki, może być niewystarczająca.

Praktyczne są drzwi przesuwne montowane ze specjalnymi kasetami (do dowolnego wykończenia), z gotowymi otworami pod instalację włączników oświetleniowych (przy wejściu do łazienki). Otwór może być jeden lub kilka. Można też zamówić kasetę z otworami na dole, np. na gniazdko elektryczne (przydaje się do włączania odkurzacza).

Wybierają drzwi przesuwne do małej łazienki warto też zwrócić uwagę na ich wyciszenie.

Łazienka w sypialni

Wybór drzwi przesuwnych do łazienek przy sypialniach nie zawsze jest podyktowany brakiem miejsca. Bardzo często wybiera się je, by w każdej chwili można było otworzyć łazienkę na oścież i połączyć z sypialnią. Jednocześnie drzwi przesuwne łatwo zamknąć, gdy jest taka potrzeba. Takie rozwiązanie podkreśla intymny charakter sypialni oraz połączonej z nią łazienki.

Czasami drzwi przesuwne umożliwiają wygospodarowanie miejsca na łazienkę w sypialni, jeśli wcześniej jej tam nie było. Wystarczy drzwi przesuwne zainstalować w roli ściany działowej. Szczególnie elegancko prezentują się drzwi przesuwne ze szkła.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także