Ekspert radzi: wybieramy wannę

Ekspert radzi: wybieramy wannę

Autor: Besco
17 lip 2019 09:09

Jak wybrać wannę idealną? Na co zwrócić uwagę? Czego się wystrzegać? O poradę zapytaliśmy eksperta marki Besco, Malwinę Skubińską.

Stało się! Podjęliśmy się remontu, czy też urządzenia własnej łazienki, w której planujemy montaż wymarzonej wanny. Aby wybrany model służył latami wszystkim użytkownikom, ważne jest aby wybór był przemyślany, podparty o kilka kluczowych wytycznych. Poniższa checklista, powinna nieco ułatwić ten wybór.

Metraż

W pierwszej kolejności, musimy określić jakim metrażem dysponujemy. Zdarza się, że już ta pierwsza wytyczna, zawęzi nam opcję wyboru, ponieważ istotna jest zarówno przestrzeń na samą wannę, jak i ta wokół niej.

Budżet

Bardzo istotna sprawa, to ustalenie przewidzianego budżetu na cały remont, jak i samą „królową łazienki”. Dobre rozeznania na rynku pozwoli wybrać bardzo dobrą wannę, która nie nadwyręży domowego budżetu.

Design

Trafnie wybrany model, nie tylko dopełni wnętrze, ale może stać się również centralnym elementem łazienki, określając jej styl i charakter.

Funkcjonalność

Dobra organizacja przestrzeni w łazience to podstawa, ponieważ zależeć od niej będzie nie tylko komfort użytkowania, ale i nasze bezpieczeństwo. Warto zastanowić się, kto będzie głównym użytkownikiem wnętrza. Aktualnie, producenci wyposażenia łazienki proponują wiele rozwiązań dedykowanych poszczególnym grupom odbiorców. Mając na uwadze rozmaite potrzeby Klientów, powstają produkty dla osób starszych, dla rodzin z dziećmi, do łazienek o małym metrażu, czy dedykowane dla użytkowania we dwoje. Głębokość dna, siedzisko w wannie, możliwość montażu uchwytów wannowych, to tylko kilka z przykładów udogodnień, jakie możemy rozważyć.

Jakość

Niestety często pomijany podpunkt, a przekłada się ona na wieloletnią, bezproblemową eksploatację wanny. Warto wybrać produkt z długą gwarancją producenta, świadczącą o jej wysokiej jakości wykonania.

 

Na rynku dostępne są modele z różnych materiałów. Jak wybrać ten właściwy? Czym różni się np. wanna akrylowa od wanny z odlewu mineralnego?

Dostępność wanien wykonanych w różnych technologiach produkcji, wynika najczęściej ze specjalizacji producenta, jak i możliwości projektowych, jakie daje poszczególny materiał. Wybór jednego z nich, nie powinien przekładać się na użytkowanie wanny, ponieważ zarówno wanny akrylowe, kompozytowe jak i z odlewu, cechuje gładka, przyjemna w dotyku powierzchnia, jak i dobre właściwości termoizolacyjne, zapewniające tym samym długi czas utrzymania optymalnej temperatury wody.

Jaką wannę powinni kupować właściciele małych łazienek? Czy kategorycznie powinni rezygnować z modelu wolnostojącego?

Faktycznie, niewielki metraż z pewnością stanowić będzie pewne ograniczenie w wyborze spośród modeli wanien na rynku, jednak producenci wychodząc naprzeciw pojawiającym się wymaganiom, stale poszerzają swoją ofertę, również o modele w mniejszych wymiarach. Dzięki temu Klient nie musi rezygnować nawet z wymarzonej wanny wolnostojącej, z zaznaczeniem, że należy pamiętać o funkcjonalności całego pomieszczenia.

Jakie formy i kolory wanien są obecnie modne?

Poza standardowymi, ponadczasowymi produktami w bieli, które od lat stosujemy w naszych salonach kąpielowych, na rynku dostępne są modele z możliwością pełnej personalizacji. Mowa oczywiście o wyborze kolorystyki, sposobu wykończenia, czy zastosowania detali, takich jak osyfonowanie w dopasowanej kolorystyce, czy jak w przypadku wanien w stylu retro – montowanych nóg

Wśród kilku panujących trendów, zauważalna jest wszechobecna czerń, pojawiająca się zarówno w elementach wyposażenia, takich jak wanny, umywalki czy meble, po detale i akcesoria uzupełniające. Rynek oferuje również wykończenia w czerni w opcji matowej, jaki w połysku, przy czym ta druga, wydaje się być bardziej praktycznym rozwiązaniem w łazienkach. 

Zaloguj się

Zobacz także