Elegancka strefa umywalki: 10 projektów z polskich domów

Elegancka strefa umywalki: 10 projektów z polskich domów

Autor: Redakcja Łazienka.pl
09 paź 2019 10:23

Wielokrotnie pisaliśmy już, że strefa umywalki to swoista wizytówka łazienki. Zobaczcie, jak urządzili ją inni!

Strefa umywalki to nie tylko istotna przestrzeń w aranżacji łazienki jeżeli chodzi o funkcjonalność pomieszczenia, ale również ważny element estetyki całego wnętrza. Wielokrotnie użytkowana w ciągu dnia, jest wizytówką tego pomieszczenia. 

Charakter strefie umywalki możemy nadać na różne sposoby: za pomocą ciekawej okładziny ściennej, lustra o intrygującej formie, szafki podumywalkowej czy nawet samej umywalki. W zależności od stylistyki tych elementów, zmieni się wrażenie wizualne, jakie stwarza całe wnętrze. I tak na przykład, okrągłe lustro oprawione w czarną ramę połączone z konsolą na metalowych nogach stworzy we wnętrzu loftowy klimat, a gruby drewniany blat nada odrobinę rustykalny charakter. 

Chcąc wyraźnie zaznaczyć odrębność strefy umywalki, postawy na okładzinę ścienną, która kontrastuje kolorem, formatem lub fakturą z płytkami wieńczącymi sąsiadujące ściany. Możemy na przykład podkreślić ją płytkami o fakturze 3D lub ciekawym kształcie heksagonów. 

W naszej galerii pokazujemy przykłady ciekawie urządzonych stref umywalki, pochodzące z polskich domów. Zobaczcie, czy przypadną Wam do gustu!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także