PARTNER PORTALU
Gadżety do twojej nowoczesnej łazienki

Gadżety do twojej nowoczesnej łazienki

Autor: Redakcja Łazienka.pl
24 lis 2019 17:02

Łazienka jest często jednym z niedocenianych pomieszczeń pod względem dekoracji i wystroju. Dekorowanie łazienki powinno być jednak priorytetem ze względu na czas jaki w niej spędzamy i przydatność dla wszystkich członków rodziny. Zainstaluj uchwyt na suszarkę niczym w hotelu. Kup opakowanie na szczoteczkę z ultrafioletem. Te drobiazgi umilą ci codzienne czynności. Możliwości są nieograniczone.

W dzisiejszym świecie nowinek technologicznych, takich jak inteligentne rozwiązania do domu, wykorzystanie sieci VPN, rekuperacja, czy pozyskiwanie energii elektrycznej z promieni słonecznych, wprowadzenie odrobiny nowoczesności do łazienki jest bardzo proste. Dekoracja łazienki to zadanie wyjątkowo ciekawe, szczególnie jeśli metraż jest mały. To prawda, że jasne kolory nadają otoczeniu poczucie przestronności. Białe i pastelowe odcienie są oczywiście dobrym wyborem jeśli chodzi o płytki do małych łazienek, ale aby nadać łazience bardziej wesoły, odważny charakter i zachować przestrzeń, postaw na dodanie akcesoriów o żywych kolorach.

Ręczniki, dywany i wszelkiego rodzaj, kosze, szczotki w różnych kolorach i nadruki nadają otoczeniu przyjemny charakter, a my otrzymujemy nowoczesną i wygodną łazienkę.
Innym pomysłem jest wysoki kontrast: przełamanie neutralności ścian i podłogi, toalety i wanny, umywalki i prysznica, to znaczy toalet, ponieważ główne elementy mogą przynieść bardziej żywe odcienie.

Mała łazienka - co się sprawdzi?

W małej łazience ciekawym pomysłem, pomagającym oszczędzić przestrzeń, jest połączenie umywalki z toaletą. Jedną z cech tego urządzenia jest zastosowanie sprzyjającej środowisku technologii ponownego zużycia wody, która pozwala na znaczną redukcję zużycia w porównaniu ze standardową toaletą.

Możesz też umieścić na ścianie nad toaletą kilka wbudowanych półek, aby umieścić słoiki, ręczniki, kosmetyki itp. jakiś detal dekoracyjny, który nada miejscu świeży i przyjemny akcent.
Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się przesuwane drzwi. Ale nie zawsze jest to wykonalne, więc możesz skorzystać z przestrzeni za zwykłymi drzwiami. Możesz zawiesić na nich organizer, aby umieścić przedmioty, takie jak makijaż, suszarka do włosów, lustro, kremy itp.

Wycieraczki do lustra, głośniki, a może cyfrowy prysznic? To możesz mieć w swojej łazience

Bardzo fajnym gadżetem jest wycieraczka do lustra (taka jak w samochodzie). Koniec z zaparowanym lustrem po wyjściu z prysznica, nie musisz już uchylać drzwi, ani czekać aż para opadnie.

W dzisiejszych czasach nie potrzebujemy już drogich i skomplikowanych systemów dźwiękowych, aby cieszyć się dźwiękiem HI-FI pod prysznicem. Szczególnie wodoodporne głośniki bezprzewodowe mogą być bardzo przydatne, ponieważ można je stosować we wszystkich miejscach, także pod prysznicem. Zestawy głośników sufitowych z WiFi zapewnią fantastyczny efekt.

Jeśli masz już dość ustawiania temperatury prysznica, która zmienia się w trakcie kąpieli, powinieneś rozważyć cyfrowy prysznic. Koniec z pokrętłem. Najskuteczniejsze inteligentne prysznice zawierają cyfrowe zawory i mają migające diody LED, które pozostają czerwone, gdy woda osiąga temperaturę, zmieniają kolor na biały, gdy jest zoptymalizowany, a następnie zmieniają kolor na niebieski, gdy ostygnie.

Jeśli lubisz dbać o siebie, wagi cyfrowe oferują znacznie więcej niż tylko przybliżone wyobrażenie o wadze. Możesz precyzyjnie monitorować postępy swojego treningu i uzyskiwać informacje zwrotne na temat BMI, masy mięśniowej i zawartości tłuszczu w ciele, aby uzyskać bardziej zaokrąglony obraz. Podłączenie do inteligentnych wag w aplikacji pozwala lepiej wykorzystać te dane i zobaczyć wizualne wykresy.

Szafki łazienkowe mogą być teraz chłodzone, dzięki czemu mogą chłodzić na przykład leki.
Technologia bezdotykowa, podobnie jak w publicznych toaletach, jest teraz łatwo dostępna do wprowadzenia do inteligentnego domu, dzięki czemu woda lub gorące powietrze włącza się, gdy zbliżysz ręce i wyłącza gdy je odsuniesz. Może to również przynieść znaczne oszczędności w ciągu roku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także